25.11.2020 21:34:26

Gatta inkasuje trzy punkty. Wyjątkowy gol Mateusza Olczaka

W zaległym meczu 11. kolejki Futsal Ekstraklasy Gatta Active Zduńska Wola wygrała ze Słonecznym Stokiem Białystok 4:1. W ostatniej minucie spotkania bramkę zdobył Mateusz Olczak, który zadedykował trafienie swojej niedawno narodzonej córce.

W 6 minucie gola dla Gatty zdobył Daniel Krawczyk. Snajper odebrał piłkę rywalowi i sam wykończył akcję. Następnie dość przypadkowo do siatki trafił Michał Szymczak. Kapitan Gatty chciał wrzucić w pole karne rywala, ale golkiper gości popełnił karygodny błąd i piłka znalazła się w bramce. W 13 minucie sędzia za zagranie ręką podyktował rzut karny dla gości. W tej sytuacji nie pomylił się grający trener Słoneczego Stoku, który zdobył bramkę kontaktową. Jeszcze przed przerwą gola na 3:1 zdobył Norbert Dregier. W drugiej połowie szczególnie nerwowo zrobiło się pod koniec spotkania. Białostoczanie zaczęli grać z lotnym bramkarzem. Golkiper gości Norbert Jendruczek, który w tym sezonie zdobył już trzy gole, uderzył z dystansu i piłka odbiła się od poprzeczki. Kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem na listę strzelców wpisał się świeżo upieczony tata Mateusz Olczak.

Gatta Active Zduńska Wola – Słoneczny Stok Białystok 4:1 (3:1)

17. Nova Gliwice: 5

W sobotę Gattę czeka bardzo ciężki mecz z wiceliderem Piastem Gliwice. Początek spotkania o 12:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli.