12.12.2020 20:48:15

Zwycięstwo po nerwowej końcówce

Po raz ostatni w tym roku Gatta Active Zduńska Wola we własnej hali. W 16. kolejce Futsal Ekstraklasy Kocury wygrały z Dremanem Opole Komprachcice 3:2.

Pierwsza połowa dość nieoczekiwanie zakończyła się prowadzeniem gości 1:0. Po ładnej, drużynowej akcji piłkę do siatki wpakował Mołdawianin Alexandr Grigorescu. Na początku drugiej połowy ładnie między sobą rozegrali Michał Szymczak, Daniel KrawczykKrzysztof Elsner. Ten ostatni umieścił piłkę w bramce i dał Gatcie wyrównanie. W 30 minucie pięknie z dystansu uderzył Michał Marciniak. Najpierw piłka odbiła się od poprzeczki, a potem wpadła do siatki. Niestety Gatta popełniała też dużo fauli, a to zaskutkowało dwoma rzutami karnymi dla gości. Z pierwszym poradził sobie Kamil Naparło, który wybronił uderzenie Grigorescu. Później jednak golkipera pokonał Marcin Grzywa. Natychmiast odpowiedziała Gatta i w ostatniej minucie z bliskiej odległości piłkę do bramki wpakował Krawczyk.

Gatta Active Zduńska Wola – Dreman Opole Komprachcice 3:2 (0:1)
0:1 – Alexandr Grigorescu (19’)
1:1 – Krzysztof Elsner (22’)
2:1 – Michał Marciniak (30’)
2:2 – Marcin Grzywa (39’)
3:2 – Daniel Krawczyk (40’)

Skład Gatty: Olejnik, Sztaba, Olczak, Dregier, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Elsner, Naparło, Stegliński, Szymczak, Kraśniewski

Największym hitem 16. kolejki było starcie Constractu Lubawa z Piastem Gliwice. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem lubawian 4:0. Lider Rekord Bielsko-Biała rozniósł Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 9:1.