13.12.2020 21:49:45

Król i królowa ringu

Robert Niedźwiedzki został zawodowym mistrzem Polski w kickboxingu full-contact w kategorii wagowej do 57 kg. Młodzieżową wicemistrzynią tyle, że wśród amatorek została Weronika Bartczak. Oboje pochodzą z gminy Błaszki i reprezentują klub Ziętek Team Kalisz.

Niedźwiedzki i Bartczak rywalizowali w Kaliszu, gdzie odbywały się młodzieżowe mistrzostwa Polski w kickboxingu full-contact. W ramach turnieju odbyła się też walka zawodowa o tytuł mistrza kraju, w której Niedźwiedzki zmierzył się z Pawłem Dąbrowskim (KS Beniaminek Starogard Gdański). Pojedynek zakontraktowano na pięć rund po dwie minuty. Jednogłośnie na punkty wygrał kickbokser z naszego regionu.

Niedźwiedzki, podobnie zresztą jak jego przeciwnik, od wielu lat osiągał sukcesy na ringu amatorskim. Na koncie ma tytuły mistrza Polski, a także triumfy w Pucharze Świata i Pucharze Europy. Specjalizuje się również w boksie i ma na koncie kilka walk zawodowych. Niedźwiedzki pochodzi z miejscowości Stok Polski w gminie Błaszki.

Duże sukcesy wśród amatorek odnosi też Bartczak. W Kaliszu sięgnęła po srebrny medal. W półfinale wygrała 3:0 z Natalią Zakrzewską (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie). W walce o złoto zawodniczka z naszego regionu przegrała 0:3 z Martą Pyrą (KKS Sporty Walki Poznań). Błaszkowianka rywalizowała w kategorii wagowej do 60 kg. W tym roku zdobyła też brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski w boksie.

W Kaliszu rywalizował też inny zawodnik z naszego regionu Jakub Walczak (Ziętek Team). W kategorii do 71 kg został sklasyfikowany na 7. miejscu.

Trenerem kickbokserów jest Mariusz Ziętek, który co ciekawe równo 20 lat temu w Kaliszu, podobnie jak jego podopieczny został zawodowym mistrzem Polski w kickboxingu.