13.03.2021 16:23:27

Piłkarska wiosna na piątkę

Rozpoczęła się runda wiosenna piłkarskiej IV ligi. Pewne zwycięstwo odniosła Warta Sieradz. Biało-zieloni wygrali z Czarnymi Rząśnia 5:1, a klasycznego hattricka zdobył Marcin Kobierski.

(fot. Dominik Barczewski)

Warta od początku rzuciła się na rywala. Nie minęła jeszcze 20 minuta, a już było 3:0 po bramkach Marcina Kobierskiego, Adama PatoryŁukasza Chojeckiego. W ostatnim kwadransie Kobierski uaktywnił swój snajperski instynkt i jeszcze dwukrotnie posłał piłkę do siatki. Tym sposobem doświadczony napastnik skompletował hattricka.

W drugiej połowie biało-zieloni nieco odpuścili. Tym razem z bramki cieszyli się goście. W 52 minucie gola zdobył Bartosz Wurszt. Okazję, by się wykazać miał też bramkarz Warty Mateusz Wlazłowski. W 86 minucie obronił rzut karny.

W drużynie Warty zadebiutowali sprowadzeni niedawno Krystian Stolarczyk z Lidera Włocławek i Damian Głowacki z Włókniarza Zelów.

Warta Sieradz – Czarni Rząśnia 5:1 (5:0)
1:0 – Marcin Kobierski (4’)
2:0 – Adam Patora (16’)
3:0 – Łukasz Chojecki (19’)
4:0 – Marcin Kobierski (31’)
5:0 – Marcin Kobierski (42’)
5:1 – Bartosz Wurszt (52’)

Skład Warty: Wlazlowski - Filipiak, Sosnowski, M. Mikielski, Szulc – Chojecki (62’ Adamski), Stolarczyk, Głowacki (62’ Morkowski), Świtała – Patora, Kobierski

Warta w lidze zajmuje 2. miejsce i traci dwa punkty do ŁKS-u II Łódź. Lider IV ligi na inaugurację rundy wiosennej wygrał z Jutrzenką Drzewce 5:0. W następnym meczu sieradzanie zagrają na wyjeździe z Omegą Kleszczów.