13.03.2021 19:27:37

Pogoń i Jutrzenka rozpoczęły rundę wiosenną

W 20. kolejce IV ligi Pogoń Zduńska Wola zremisowała u siebie z Omegą Kleszczów 1:1. Jutrzenka Warta na wyjeździe przegrała z Andrespolią Wiśniowa Góra aż 1:5.

(fot. Pogoń Zduńska Wola)

Dla Pogoni remis z Omegą można uznać za dość korzystny rezultat, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie słabe sparingi zduńskowolan i to, że Omega zajmowała 5. miejsce przed tą kolejką. W drużynie Pogoni zadebiutowali Maciej OwczarekPatryk Retkowski.

Na początku meczu przewagę miała Omega, która już w 3 minucie znalazła się w świetnej sytuacji. Okazję zmarnowałem jednak piłkarz gości, który z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczkę. Zespół z Kleszczowa strzelił 16 minucie. Gola zdobył Krzysztof Michalak. Potem coraz więcej sytuacji stwarzała Pogoń. Wyrównującą bramkę zdobył dopiero w 90 minucie Princewill Okachi. Tuż przed końcem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mikael Idzikowski

Pogoń Zduńska Wola - Omega Kleszczów 1:1 (0:1)
0:1 - Krzysztof Michalak (16')
1:1 - Princewill Okachi (90')

Skład Pogoni: Chruściel – J. Kaczmarek, Swędrowski, Porada, Bartos (85' Owczarek) – Budka, Majerz, Okachi, Sobczak (46' Retkowski), Chmielewski - Idzikowski

W następnej kolejce Pogoń zagra u siebie z Ceramiką Opoczno.

Porażkę zanotowała Jutrzenka, która przed rundą wiosenną straciła kilku kluczowych zawodników została rozbita przez przeciętną Andrespolię. Już po nieco ponad 30 minutach gospodarze prowadzili 4:0. Honorową bramkę dla Juve strzelił Dominik Młotkiewicz. Poprzeczkę ustrzelił za to Emilian Sulgan

Skład Jutrzenki: Florczak - Dryka, Smolarek, Pawlak (k), Cyprian Lewandowski - Pałucki (46' Nadolski), Dudek, Michał Lewandowski, Lewczuk - Sulgan, Młotkiewicz

W następnym meczu Juve zagra u siebie z Włókniarzem Zelów.

Tomek 14.03.2021 22:36:30
Dumą Zduńskiej Woli jest Pogoń i Widzew . Na Pogoń przychodzą kibice widzewa kturzy bywali i bywają na Widzewie ale wspierają swój lokalny klub. Na Łaskiej zaczynali drogę kibicowska ai obrali kierunek Widzewa . Pogoń zawsze była będzie i jest Widzewska
Sławek 14.03.2021 17:55:27
Z Omega udało się zremisować w 90 minucie i gdyby grali na normalnej murawie a nie na sztucznym to myślę że wcześniej mecz byłby rostrzygniety za tydzień przyjezdza Opoczno ostatnie w tabeli to może wygrają a od 3 kolejki wszystko wyjdzie w praniu ,Warta ŁKS itd
Abc 14.03.2021 16:30:01
Nawiązując do komentarza Xxx to my kibice powinniśmy trzymać kciuki za to aby Warta Sieradz osiągnęła awans do 3 ligi a Jutrzence i Pogoni utrzymanie w 4lidze bo tylko wtedy ma sens szkolenia młodych zawodników bo okręgówka i niżej to poziom bardzo mizerny
Xxx 14.03.2021 13:11:54
Warta Sieradz zrobiła to co do niej należy Pogoń na plus walka do końca Co do Jutrzenki Szacunek dla chłopaków za to że pojechali w 12 Pamietajcie piłka jest nie przewidywalna walczmy do końca Powodzenia
Weber 14.03.2021 11:57:06
A może warto by kluby w czasie pandemii i zamkniętych stadionów zrobiły jakieś transmisje na yut. Dużo klubów już ta robi.
Piotr 14.03.2021 10:59:45
Malkontentom zabrakło słownictwa. Okazało się że Pogoń ma trenera ,jest dobrze przygotowana i narzuca swój styl gry . Brawo dla Was za ten mecz i oby tak dalej !!!!! A zawistnych niech zęby bolą .
do kibic 14.03.2021 10:53:00
Duma Zdunskiej Woli jest WIDZEW
kibic 14.03.2021 09:22:52
pogoń, jesteście dumą zduńskiej woli.
Obserwator 13.03.2021 23:01:15
Brawo Pogoń za walkę do końca zasłużony remis. Widać że nie jest tak źle jak co niektórzy wam życzą tylko tak dalej
Kibic ambitny 13.03.2021 21:40:23
Jesli chodzi o jutrzenke warte nic przed spadkiem ich nie uchroni..przykre ale prawdziwe...nie ma druzyny nie ma pkt..zebrali logo mogli a 10 nie gra juz.. odeszli badz kontuzje... Jesli chodzi I Pogon zd wola .mysle ze duzy plus za remis z mocna omega, przy okazji pozdrawiam Pana berka Juz ich skreslali ale utrzymaja 4 lige Myslalem ze Trener Barton w czasme pouklada I bez wiekszych nakladow finansowych beda ludzie Przykladem jest mks mos gdzie to jego wychowankowie grali badz graja na fajnym poziomie 4 ligi i klubach okregrowki Jesli chodzi o warte sieradz mysle ze musza grac 100% do konta 1.moze lks starci pkt beda liderem pandemia zakonczy lige I wejda 2 badz lks jak pierwsza druzyna nie awansuje to odpuszcza awans do 3 ligi. Takze do boju druzyny P.s powodzenia orkan. Sa luDzie do grania jest kasa takze czemu nie
cs 13.03.2021 21:39:35
ile druzyn spada ?

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli zorganizowali eliminacje powiatowe w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W minioną środę odbyły się w pomieszczeniach Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewicach.

0

Oszuści internetowi nie próżnują. W ciągu kilku dni, do zduńskowolskiej komendy zgłosiło się 10 osób, które dały się oszukać cyberprzestępcom. Zduńskowolanie podawali obcym osobom kody blik, instalowali aplikacje umożliwiające zdalnie sterowanie ich telefonem lub komputerem, chcieli szybko się wzbogacić i wpłacali pieniądze na fałszywe platformy inwestycyjne. Policja apeluje o ostrożność w sieci i rozsądek w kontaktach z osobami z drugiej strony monitora.

1

Na ostatniej w mijającej kadencji sesji spotkała się dziś, 25 kwietnia, Rada Miasta Zduńska Wola. Obrady były okazją do podsumowania kadencji 2018-2024 i podziękowania radnym za ponad pięć lat pracy w miejskim samorządzie.