14.03.2021 13:57:58

Stara gwardia nie rdzewieje

Kolejne sukcesy weteranów ze Zduńskiej Woli. Marzena IgnaczakAndrzej Suliński zdobyli medale podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters w Toruniu.

(fot. Marzena Ignaczak)

Ignaczak, która w przeszłości jako jedyna zduńskowolanka została lekkoatletyczną mistrzynią Polski seniorek, startowała w kategorii wiekowej K45, gdzie zdobyła dwa złote medale – w pchnięciu kulą (10.97 m) i rzucie ciężarkiem (11.95 m).

Jeden medal, srebrny zdobył Suliński. Trener MKS-u Zduńska Wola, a w przeszłości znakomity młociarz zdobył halowe wicemistrzostwo Polski w rzucie ciężarkiem M40 (13.42 m). Startował też w pchnięciu kulą, gdzie zajął 5. miejsce (12.43 m).

W Toruniu startował też sieradzanin Szymon Obałka. Na 400 m M65 zajął 4. miejsce z wynikiem 1:23.47. Do medalu zabrakło niespełna dwóch sekund.

Imprezą towarzyszącą zmaganiom weteranów były halowe mistrzostwa Polski dziennikarzy. Nasz redakcyjny kolega Janusz Romanowicz zdobył srebrny medal na 800 m (2:16.08) i brązowy w skoku w dal (5.62 m).