20.03.2021 19:13:39

Warta wydziera zwycięstwo w samej końcówce

Wiele emocji przyniósł mecz 21. kolejki IV ligi między Wartą Sieradz, a Omegą Kleszczów. Na wyjeździe biało-zieloni wygrali dramatycznych okolicznościach 3:2. Przegraną na swoim stadionie zanotowała Jutrzenka Warta.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Po pierwszej połowie Omega prowadziła 1:0 po trafieniu Mateusza Roczka. Tuż przed przerwą gospodarze ustrzelili jeszcze poprzeczkę. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli goście. Dla Warty strzelił Przemysław Sosnowski. Prowadzenie sieradzanom dał Damian Głowacki. Był to jego pierwszy gol w barwach Warty. Na kilka minut przed końcem zespół z Kleszczowa miał rzut rożny, po którym padła bramka wyrównująca. Gracz Omegi wykorzystał zamieszenie w polu karnym i pokonał golkipera Warty. Drużyna Piotra Morawskiego nie straciła jednak impetu i błyskawicznie strzeliła gola, który dał zwycięstwo. Znów na listę strzelców wpisał się Głowacki.

Omega Kleszczów – Warta Sieradz 2:3 (1:0)
1:0 – Mateusz Roczek (10’)
1:1 – Przemysław Sosnowski (49’)
1:2 – Damian Głowacki (65’)
2:2 – (88’)
2:3 – Damian Głowacki (90’)

Skład Warty: Wlazłowski – Filipiak, Mikielski, Sosnowski, Szulc – Chojecki, Stolarczyk, Płaneta, Patora – Woźniak (76’), Głowacki

Drugą porażkę w rundzie wiosennej zanotowała Jutrzenka. U siebie przegrała z Włókniarzem Zelów 1:2. Do drużyny Juve wrócili Piotr Burski, Piotr Kobierski i sprowadzony niedawno Radosław Jurkowski. Wszyscy pauzowali w ostatnim meczu za żółte kartki. Po pierwszej połowie Włókniarz prowadził 1:0. Po zmianie stron Jutrzenka wyrównała za sprawą Jana Nadolskiego. Niestety w końcówce Włókniarz zdobył gola na wagę trzech punktów.

Jutrzenka Warta – Włókniarz Zelów 1:2 (0:1)