20.03.2021 20:48:49

Jeden krok do awansu

Tubądzin Volley MOSiR Sieradz wygrał na wyjeździe z WKS-em Wieluń 3:2. Był to trzeci mecz rundy play-off II ligi. Jeśli jutro sieradzanie wygrają, to awansują do turnieju półfinałowego.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Tubądzina Volley 25:21. Przy wyniku 20:17 dla sieradzan kontuzji doznał atakujący Bartosz Łazarowicz. Początek drugiej partii był wyrównany. Przy stanie 7:7 WKS zdobył pięć punktów z rzędu. Gospodarze pewnie dowieźli zwycięstwo w tym secie wygrywając 25:19. Trzecia partia zakończyła się wygraną Tubądzina Volley 25:22. Set zakończył się asem serwisowym Patryka Smyrskiego. W kolejnej partii sieradzanie byli blisko zamknięcia spotkania. Przy stanie 22:21 dla WKS-u punkt z zagrywki zdobył Oskar Sylwestrzak. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem wielunian 26:24. O zwycięstwie miał zadecydować tie-break. Zaczął się na korzyść gości, którzy prowadzili 5:1. Tubądzin Volley potwierdził swoją przewagę także pod koniec. Przy stanie 12:14 Krzysztof Porada zaatakował, piłka odbiła się od bloku na aut i w ten sposób zwycięstwo przypadło ekipie z Sieradza.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Smyrski. Tubądzin Volley został też pierwszym zespołem w tym sezonie, który wygrał z WKS-em na ich hali. Jutro o 17:00 odbędzie się kolejny mecz. W przypadku zwycięstwa sieradzanie zapewnią sobie awans do turnieju półfinałowego. Jeśli wygra WKS, to w Sieradzu odbędzie się mecz numer pięć.

W drugiej parze play-off SMS Spała wygrał dziś z Czarnymi Rząśnia 3:1 i awansował do dalszego szczeblu rozgrywek.