21.03.2021 12:44:20
Sieradz i Zduńska Wola

Dziewczyny z Żegliny najlepsze w Łódzkiem

Paulina Rębacz została mistrzynią, a Wiktoria Lewandowska wicemistrzynią województwa łódzkiego w biegach przełajowych. Trenerem zawodniczek Żegliny Sieradz jest Mieczysław Nowak.

(fot. Mieczysław Nowak)

Zawody odbyły się w Łodzi. Rębacz i Lewandowska startowały na 2 km w kategorii wiekowej U18. Pierwsza z nich miała czas 6:51, a druga 6:54. Kolejna na mecie straciła do Pauliny ponad 20 sekund.

Blisko medali byli też chłopcy z Żegliny. W biegu na 2 km U18 Paweł Musiałek zajął czwarte miejsce (6:05), a Jakub Ułański szóste (6:15).

To nie wszystkie lekkoatletyczne wieści. W Kielcach odbył się wiosenny mityng w rzutach. Zduńskowolanin Tomasz Ratajczyk (AZS-AWF Warszawa) zaliczył swój pierwszy start w tym roku i wygrał zawody. Sześciokilogramowym młotem rzucił 67.21 m. To była jego jedyna zmierzona próba.

Na zdjęciu: Paulina Rębacz z trenerem Mieczysławem Nowakiem