21.03.2021 18:35:20

Tubądzin Volley przegrywa. Będzie piąty mecz

Tym razem, to WKS Wieluń okazał się lepszy od Tubądzina Volley MOSiR Sieradz i wygrał 3:0 (25:20; 25:14; 26:24) w czwartym meczu rundy play-off II ligi. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 2:2. 31 marca odbędzie się decydujące starcie.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

WKS odrobił lekcje z wczoraj i tym razem wykorzystał brak kontuzjowanego Bartosza Łazarowicza w drużynie z Sieradza. Od początku wielunianie lepiej wyglądali w meczu. W pierwszym secie Tubądzin Volley wybronił dwie piłki setowy, ale ostatecznie uległ 20:25. Niedobrze rozpoczęła się także następna partia. WKS prowadził 4:0, a potem powiększał przewagę - 12:4, 17:7, a ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:14. Wyrównaną grę zobaczyliśmy w trzeciej partii. Pod koniec Tubądzin Volley odrobił straty i doprowadził do remisu 22:22. Skutecznie atakował Krzysztof Porada, który najpierw zdobył punkt po uderzeniu na końcową linię, a potem obił blok rywali. I tym razem było to za mało na zespół z Wielunia. Trzeci set zakończył się wynikiem 26:24.

Wyjściowy skład Tubądzina Volley: Smyrski, Porada, Rajchelt, Wroniecki, Małecki, Kubiak, Jachowicz
Rezerwowi: Zdzierak, Pękalski, Sylwestrzak, Kadłubek, Kubiak

Piąty, a zarazem ostatni mecz rundy play-off odbędzie się 31 marca w hali Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu. Zwycięzca awansuje do turnieju półfinałowego.