Koronawirus w Polsce (14.05 godz. 10:30) Zakażeni +3288(2849014) Wyleczeni2589277 Zmarli 71311
Zaszczepieni+418381(15144771)
w woj. łódzkim (14.05 godz. 10:30) Zakażeni +241(176871) Zaszczepieni+28162(1009421)
(14.05 godz. 10:30) w pow. sieradzkim Zakażeni +15(6898) Zaszczepieni+1045(38120) | w pow. zduńskowolskim Zakażeni +5(4253) Zaszczepieni+447(17496) więcej...

26.04.2021 14:22:08

Kolejne starty podopiecznych Pawełczyka

W Siedlcach odbyły się zawody Pucharu Polski kadetów i juniorów w sumo. Nie zabrakło oczywiście reprezentantów klubu UKS Włyń, którzy przywieźli z imprezy trzy medale.

(fot. Paweł Pawełczyk)

Dwukrotnie na trzecim stopniu podium stała Justyna Komza. Krążki zdobyła w kategorii do 50 kg i 55 kg. W tym roku zdobyła już 10 medali na najważniejszych turniejach w Polsce – 4 z mistrzostw Polski i 6 z Pucharu Polski.  Wśród kadetów brązowy medal w wadze do 85 kg zdobył Bartosz Maniecki.

W Siedlcach ogłoszono też skład reprezentacji Polski na czerwcowe Mistrzostwa Europy Młodzieżowców i Seniorów w Kazaniu. Na imprezę pojadą dwie podopieczne trenera Pawła Pawełczyka. Wspomniana już Komza rywalizować będzie w kategorii do 23 lat, a Karolina Marczak dostała nominację w trzech grupach wiekowych – 21, 23 lata i seniorki. Komza z racji, że wiekowo jest jeszcze juniorką, to w tej kategorii wiekowej będzie też startować w lipcu na mistrzostwach Europy w Siedlcach.