06.06.2021 13:45:48

Trzy punkty bez fajerwerków

Po awansie do II ligi i efektownym zwycięstwie nad Dargfilem Tomaszów Mazowiecki, piłkarki Pogoni Zduńska Wola zmierzyły się z ostatnią w tabeli drużyną Zły Warszawa. Mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni 1:0.

(fot. Pogoń Zduńska Wola)

Pierwsza połowa to optyczna przewaga "Pogonistek", ale nie przeniosło się to na stworzenie dobrych sytuacji podbramkowych, które można byłoby zamienić na bramki. Za to grający bez żadnych kompleksów przed liderem tabeli zespół gości w pierwszej odsłonie meczu mógł zdobyć przynajmniej jedną bramkę, kiedy w sytuacji "sam na sam" z Magdaleną Samiec znalazła się jedna z zawodniczek gości. Nie zdołała jednak pokonać bramkarki Pogoni. "Pogonistki" próbowały strzałów z dystansu za sprawą Agnieszki TwardowskiejWiktorii Szymczak. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Pierwsze minuty drugiej połowy to dwie akcje gospodarzy zakończone niecelnymi strzałami. Decydująca akcja spotkania jak się później okazało została przeprowadzona przez "Pogonistki" w 69 minucie przez dwie zmienniczki w tym meczu - Martynę SzymczakAnnę Bergier. Ta pierwsza zdecydowała się na indywidualną akcję prawą stroną boiska i wbiegając w pole karne gości wycofała piłkę do tyłu, a nadbiegająca Bergier mocnym strzałem prawą nogą z 10. metrów pokonała bramkarkę gości. W 73 minucie meczu po ostrym wejściu jednej z defensorek z Warszawy faulowana była Justyna Kubik, która po tym faulu już nie powróciła na boisko i w związku z przeprowadzonymi wcześniej wszystkimi zmianami drużyna gospodarzy musiała do końca meczu grać w osłabieniu. Walcząca do ostatniej minuty drużyna gości mogła tą przewagę jednej zawodniczki wykorzystać w doliczonym czasie gry, ale w ostatnim momencie dobrą interwencją w obronie wykazała się Szymczak.

Zespół Pogoni odniósł trzecie kolejne zwycięstwo w ostatnim tygodniu z dorobkiem bramkowym 10:0.

Pogoń Zduńska Wola – Zły Warszawa 1:0 (0:0)
1:0 – Anna Bergier (69’)

Skład Pogoni: Samiec – W. Szymczak, J. Szymczak (65’ Kajdana), Piekarska, S. Marcińska (55’ Bergier) – Karpińska, Twardowska, P. Marcińska (60’ Sobczak), Barton – Borowiec (60’ M. Szymczak), Kubik

Następny mecz drużyna "Pogonistek" rozegra w sobotę 12 czerwca o godzinie 18:00 na wyjeździe z zespołem Ekosport Białystok. Będzie to przedostatni mecz tego sezonu.