13.06.2021 08:47:22

Rywale okazali się za mocni

Zakończyła się 36. kolejka piłkarskiej IV ligi. Wszystkie drużyny z naszego regionu poniosły porażkę. Warta Sieradz z LKS-em Kwiatkowice 2:3, Pogoń Zduńska Wola ze Skalnikiem Sulejów 1:2, Jutrzenka Warta z ŁKS-em II Łódź 0:4.

(fot. Facebook: Pogoń Zduńska Wola)

W przypadku zwycięstwa Warta zapewniłaby sobie drugie miejsce na koniec sezonu. Zespół z Kwiatkowic okazał się lepszy przed własną publicznością. Gospodarze objęli prowadzenie w 21 minucie po bramce samobójczej Marcina Mikielskiego. Minęły zaledwie trzy minuty i wyrównał Łukasz Chojecki. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki. Najpierw strzelił Adam Patora, a potem dla LKS-u wyrównał Łukasz Pierzyński. W 55 minucie mecz został przerwany ze względu na intensywne opady deszczu. Po kilkunastu minutach wznowiono spotkanie. Na niezwykle śliskiej, podtopionej murawie ciężko było o jakąkolwiek składną akcję. W doliczonym czasie gry Mateusz Wlazłowski wyszedł z własnej bramki, by wybić piłkę głową. Wykorzystał to Jardal, który przelobował golkipera sieradzan, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

LKS Kwiatkowice – Warta Sieradz 3:2 (2:2)
1:0 – Marcin Mikielski (21’ - samobój)
1:1 – Łukasz Chojecki (24’)
1:2 – Adam Patora (30’)
2:2 – Łukasz Pierzyński (38’)
3:2 – Jardal (90+4’)

Skład Warty: Wlazłowski – Morkowski (Woźniak), Sosnowski, Świtała, Stolarczyk – Chojecki, Płaneta, M. Mikielski, Głowacki – Patora, Pluta (Szulc)

Po trzech zwycięstwach z rządu przegrali piłkarze Pogoni Zduńska Wola. Skalnik u siebie wygrała 2:1 po bramkach Łukasza SmolarczykaJakuba Dąbrowskiego. Pogoń odpowiedziała tylko trafieniem Princewilla Okachiego z rzutu karnego. Jedenastkę sędzia podyktował w 67 minucie, po tym jak sfaulowany został Rafał Porada.

Skalnik Sulejów – Pogoń Zduńska Wola 2:1 (1:0)
1:0 – Łukasz Smolarczyk (22’)
2:0 – Jakub Dąbrowski (48’)
2:1 – Princewill Okachi (67’)

Zaskoczeniem nie jest porażka Jutrzenki. Zespół z Warty mierzył się z najlepszą drużyną tego sezonu i przez prawie godzinę zachował czyste konto. Później jednak łodzianie się rozkręcili i zainkasowali rywalom cztery gole. Juve grało bez swojego najlepszego strzelca Piotra Burskiego.

Jutrzenka Warta – ŁKS II Łódź 0:4 (0:4)
0:1 – Maciej Radaszkiewicz (58’)
0:2 – Paweł Dryka (gol samobójczy - 77’)
0:3 – Kelechukwu Ibe-Torti (83’)
0:4 – Michał Karlikowski (85’)

Skład Jutrzenki: Florczak – Dryka, Smolarek, Kobierski, Pawlak – Pałucki, Jurkowski, Dudek, C. Lewandowski, Sulgan - Lewczuk

Wiktor Płaneta (Warta): 13

Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. W następnej Warta i Pogoń zagrają u siebie. Sieradzanie ze Skalnikiem, a zduńskowolanie z Jutrzenką Drzewce. Z kolei Jutrzenka Warta na wyjeździe zmierzy się z Polonią Piotrków Trybunalski.

Komentarzy: 11

Latawiec 13.06.2021 21:54:42
A może sporty lotnicze.Skoki z wieży widokowej w Bazylice Mniejszej.Nie da się bo zamknięte a takie były nadzieję na podziwianie miasta.Znowu przekręt.no ale w tym są mistrzami
123 13.06.2021 21:13:28
Wyłóż pieniądze na klub to będzie rewolucja bez pieniędzy to sobie możemy pograć w lV lidze i nie napinaj się tak bo coś Ci pęknie. Jaki budżet taka liga.
Sum 13.06.2021 20:51:42
Spada Radomsko i znow w 4 lidze grali i grali
Do 123 13.06.2021 19:21:58
A ty chodzisz mądralo na mecze? Pewnie byłem na nich więcej niż Ty. I co powiesz, że jest super? Warta w tej chwili jest słabiutka, może pechowo przegrała z wiejskin LZS z Kwiiatkowic ale nic optymizmem nie nastraja w tej drużynie. Zobacz kto tam gra, bez Pana Chojeckiego, Patory, Płanety, nawet Filipiaka i Sosnowskiego tej drużyny nie ma. Ich nie będzie to tak skończą jak ta Jutrzenka z Warty. Wychowankowie? Tylko jedno i wstyd: Mikielski gra już tyle i takiego drewna w historii Warty jeszcze nie było. Zamykam oczy jak ten człowiek ma piłkę. Co chcemy przez to osiągnąć? Terpol jak był to była drużyna, później Warta też w IIII lidze grała, był dobry trener Pan Jóźwiak i byli zawodnicy i nie tylko z Sieradza. A teraz co rok to samo. Drugie miejsce to szczyt osiągnięć tego klubu. Sieradz zasługuje na III ligę. Zobacz człowieku Kutno, Skierniewice, Radomsko nie mówię już o ŁKS II bo to inna historia, czy tam grają ich wychowankowie. Na pewno nie! Teraz powinna nastąpić rewolucja w tym klubie i jasno powinien się określić Pan Jóźwik co chce dać kibicom. Bo ten człowiek już wiele utracił szacunku pr,ez te swoje obietnice bez pokrycia. Jeżeli chce dalej tak robić jak do tej pory to niech sobie odpuści, bo takiej stagnacji w tym klubie nie było już dawno. Jak sobie nie radzi bo piłkarskim jest laikiem to teraz czas aby znalazł się manager od szukania zawodników a nie od doboru kiepskich wychowanków. Akademia młodych rośnie w siłę, kasa napływa a jakość tych trenujących pozostawia wiele do życzenia. Czy Pan Graczykowski, Pluta i reszta spełniają oczekiwania rodziców i prezentują odpowiedni poziom? Oby się nie to okazało rozczarowaniem dla wielu!
123 13.06.2021 13:12:31
Warta przegrała mecz a odezwali się Ci co nie chodzą na mecze.
Sieradzak 13.06.2021 12:07:57
Brawo Mikielski. W końcu bramki zaczął strzelać....
Weber 13.06.2021 12:02:12
Burski w Pogoni w przyszłym sezonie. Pewne info.
Jan 13.06.2021 12:01:06
jak pamiętam to od 50 lat ta cała Warta nic jeszcze nie osiągnęła.Jle to kasy poszło w bloto.
Antoni z lasu pod Kwiatkowicami 13.06.2021 11:56:54
Moze w okregowce Warta by wygrywała.Na przyszly sezon będom ochłapy Widzewa to bedzie dwucyfrowo.....
Ja 13.06.2021 10:05:35
Na klepisku tez trzeba umieć grac.
warta 13.06.2021 09:06:02
Brawo Warta, solidny wynik

Oszuści internetowi nie próżnują. W ciągu kilku dni, do zduńskowolskiej komendy zgłosiło się 10 osób, które dały się oszukać cyberprzestępcom. Zduńskowolanie podawali obcym osobom kody blik, instalowali aplikacje umożliwiające zdalnie sterowanie ich telefonem lub komputerem, chcieli szybko się wzbogacić i wpłacali pieniądze na fałszywe platformy inwestycyjne. Policja apeluje o ostrożność w sieci i rozsądek w kontaktach z osobami z drugiej strony monitora.

1

Na ostatniej w mijającej kadencji sesji spotkała się dziś, 25 kwietnia, Rada Miasta Zduńska Wola. Obrady były okazją do podsumowania kadencji 2018-2024 i podziękowania radnym za ponad pięć lat pracy w miejskim samorządzie.

6

Europejski Dzień Praw Pacjenta to dobra okazja, by przypomnieć o prawach pacjenta i o tym, że będąc świadomym i aktywnym pacjentem, możemy mieć wpływ na system opieki zdrowotnej. Pacjenci, którzy mają trudności z realizacją świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych mogą złożyć skargę do NFZ.