20.06.2021 23:14:34

Ostatni trzecioligowy taniec

Piłkarki Pogoni Zduńska Wola efektownie zakończyły sezon III ligi. W ostatniej kolejce wygrały z Zamłyniem Radom 5:0. Teraz mogą się skupić na przygotowaniach do II ligi.

(fot. Pogoń Zduńska Wola)

Już pierwsza akcja "Pogonistek" zakończyła się bramką strzeloną przez Julitę Torzewską, która wykorzystała sytuację "sam na sam" z bramkarką gości. Zawodniczki Pogoni poszły za ciosem i po pięciu minutach było już 2:0. Kapitalnym strzałem w długi róg bramki Zamłynia z rogu pola karnego popisała się Anna Bergier. Drużyna gospodarzy nie zwalniała tempa i w 10 minucie Justyna Kubik wpadła w pole karne i mijając bramkarkę strzeliła do pustej bramki, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybija piłkę zawodniczka z Radomia. Kolejna dobra sytuacja dla "Pogonistek" to akcja z 16 minuty kiedy po zagraniu Julii Szymczak strzał z dystansu oddaję Katarzyna Borowiec, ale bramkarka gości nie daję się zaskoczyć. Jednak w 43 minucie po prostopadłym podaniu Borowiec w sytuacji "sam na sam" z bramkarką gości znajduję się Julita Torzewska i pewnym strzałem zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu.

Po przerwie drużyna gospodarzy nie zwalnia tempa i w 70 minucie po dokładnym podaniu od Pauliny Marcińskiej w znakomitej sytuacji znajduję się Milena Terka, ale jej strzał odbija bramkarka gości i piłka trafia pod nogi Justyny Kubik, która precyzyjnym strzałem lewą nogą podwyższa wynik meczu. Dwie minuty później po rzucie rożnym wykonywanym przez Bergier wynik meczu ustala pięknym strzałem głową Julia Szymczak. Drużyna "Pogonistek" z impetem zakończyła sezon w III lidze i potwierdziła, że jest najlepszym zespołem w tych rozgrywkach odnosząc 17 zwycięstw na osiemnaście rozegranych meczów.

Pogoń Zduńska Wola – Zamłynie Radom  5:0 (3:0)
1:0 - Julita Torzewska (2')
2:0 - Anna Bergier (5')
3:0 - Julita Torzewska (43')
4:0 - Justyna Kubik (70')
5:0 - Julia Szymczak (72')

Skład Pogoni: Samiec – W. Szymczak (34' Kajdana), J. Szymczak (80' Piekarska), S. Marcińska, Sobczak - Karpińska, Torzewska (61' Barton), Bergier, Borowiec (46' P. Marcińska) - Terka, Kubik