24.06.2021 17:58:54
Sieradz i Zduńska Wola

Agnieszka Bednarek z brązowym medalem

Trójskoczkini ze Smaszkowa znów wskoczyła na podium mistrzostw Polski seniorów. Agnieszka Bednarek (AZS Łódź) podobnie, jak przed rokiem zajęła 3. miejsce. W Poznaniu startują też inni lekkoatleci z naszego regionu.

(fot. Agnieszka Bednarek)

Najlepsza w wykonaniu Bednarek była czwarta próba, w której skoczyła na odległość 13.44 m. Z dużą przewagą zwyciężyła Adrianna Szóstak (AZS Poznań). Jej wynik to 13.92 m. Srebrny medal zdobyła obrończyni tytułu Karolina Młodawska (KKL Kielce). Poprawiła rekord życiowy wynikiem 13.60 m.

Rok temu Bednarek również zdobyła brązowy medal, wówczas skoczyła 13.45 m. W 2019 roku była czwarta, a srebro zdobyła w 2018 roku. Wtedy wystarczyło skoczyć 13.14 m. Do dorobku Bednarek trzeba też doliczyć medale mistrzostw Polski wywalczone na hali oraz w młodszych kategoriach wiekowych.

5. miejsce w rzucie młotem zajął zduńskowolanin Tomasz Ratajczyk (AZS AWF Warszawa). Poprawił rekord życiowy wynikiem 67.51 m. Konkurs zakończył się bez niespodzianek. Wygrał czterokrotny mistrz świata Paweł Fajdek, który w najlepszej próbie osiągnął wynik 82.82 m. Drugi był brązowy medalista olimpijski Wojciech Nowicki (80.86 m). Podium uzupełnił Marcin Wrotyński (71.29 m), a miejsce tuż przed Tomkiem zajął jego największy rywal w kategorii wiekowej U20 Dawid Piłat (71.19 m).

Swój udział na mistrzostwach zakończył też Patryk Pawłowski. W eliminacjach na 400 m przez płotki zajął 11. miejsce z czasem 53.51 s.

W preeliminacjach na 100 m wystartował drugi z zawodników MOSiR-u, Jarosław Gołąb. Czas 10.91 s. zapewnił mu udział w eliminacjach, a w nich pobiegł o 0.01 wolniej i został ostatecznie sklasyfikowany na 18. miejscu. Wygrał Dominik Kopeć (Agros Zamość) z czasem 10.31 s.

Dobrze tych mistrzostw nie będzie wspominał Adam Łukomski (AZS AWF Wrocław). Sprinter rodem ze Zduńskiej Woli doznał kontuzji w biegu eliminacyjnym na 200 m.

Na zdjęciu: Agnieszka Bednarek wraz z trenerką Anetą Sadach