15.07.2021 16:59:33 (Aktualizacja: 18.07.2021 16:23:32)

Trzy lata dominacji

Hubert Ratajczyk z Sokoła Zduńska Wola zdobył w Bydgoszczy złoty i srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych w strzelectwie.  Trenerem zawodnika jest Wojciech Sadowski.

(fot. Sokół Zduńska Wola)

Zawodnik Sokoła wygrał w konkurencji 25m pistolet szybkostrzelny. Drugi był Piotr Bujewicz z Gwardii Zielona Góra, trzeci Paweł Baniusiewicz z ŚTS Tychy. Rok temu Ratajczyk również został mistrzem Polski juniorów młodszych, a dwa lata temu wygrywał wśród młodzików.

Do złota Hubert dorzucił srebro w pistolecie dowolnym 50 m. Był też 5. w pistolecie sportowym 30+30 25 m oraz 13. w pistolecie pneumatycznym 10 m. Rok temu zduńskowolanin wywalczył na mistrzostwach Polski złoto i brąz.

Oprócz Huberta startował też drugi z zawodników Sokoła – Sebastian Falana. W karabinie pneumatycznym 10 m był 28., na takiej samej pozycji zakończył też zmagania w karabinie sportowym 3x30 50 m. W karabinie sportowym 60 leżąc 50 m zajął 33. miejsce.

Na zdjęciu: po lewej Wojciech Sadowski, po prawej Hubert Ratajczyk