30.07.2021 21:02:50
Sieradz i Zduńska Wola

Otarli się o medale

Reprezentanci Żegliny Sieradz, PARK-u Zduńska Wola i MKS- u Zduńska Wola startowali we Włocławku na mistrzostwach Polski juniorów młodszych w lekkoatletyce. Tuż za podium znalazły się Paulina RębaczWiktoria Lewandowska.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Biegaczki Żegliny zostały sklasyfikowane na 4. miejscu. Paulina, która rok temu została wicemistrzynią Polski startowała na 1500 m. We Włocławku wykręciła czas 4:41.87. Do zwyciężczyni Wiktorii Wróbel straciła ponad dwie sekundy.

Życiowy rezultat osiągnęła druga z zawodniczek Żegliny Lewandowska. Na 400 m pobiegła w czasie 55.93 s. Do podium zabrakło 0.21 s. Jeszcze rok temu Wiktoria legitymowała się wynikiem 57.52 s.

Niewiele do medalu zabrakło też Zuzannie Kowalczyk z PARK-u Zduńska Wola. Rezultat 51.31 m dał 5. miejsce w finale rzutu młotem. W eliminacjach poprawiła rekord życiowy wynikiem 53.54 m. Ten wynik dałby jej brązowy medal.

6. miejsce w trójskoku zajął Maciej Szewczyk, syn trenera PARK-u Tomasza Szewczyka. W swojej najlepszej próbie skoczył 13.47 m, czym poprawił rekord życiowy. W tej samej konkurencji 11. miejsce z wynikiem 12.83 m zajął Wiktor Glinkowski (PARK), który ponadto był 9. w skoku wzwyż, gdzie wyśrubował życiówkę na wysokości 1.85 m.

Trzech zduńskowolan startowało w rzucie młotem. W finale Jerzy Mes z MKS-u zajął 8. miejsce z wynikiem 50.86 m (rekord życiowy). Franciszek Opaliński (PARK) był 11. z rezultatem 33.36 m. Zdecydowanie lepiej wypadł w eliminacjach, gdzie rzucił 47.37 m. Do finału nie dostał się Wiktor Kowalski. Młociarz PARK-u został sklasyfikowany na 18. miejscu z wynikiem 40.88 m.

We Włocławku startowali też biegacze Żegliny. Jakub Ułański był 11. na 2000 m z przeszkodami (6:31.25), a Paweł Musiałek na 800 m zajął 23. miejsce (2:03.70).