16.10.2021 17:26:51
Sieradz i Zduńska Wola

Pogoń bez litości. Warta również wygrywa

To była bardzo udana sobota dla drużyn z naszego regionu. W 12. kolejce IV ligi Warta Sieradz wygrała na wyjeździe z KS Paradyż 4:1, a Pogoń Zduńska Wola zwyciężyła ze Zrywem Wygoda aż 8:0. Po trzy bramki zdobyli Wiktor PłanetaPrincewill Okachi.

Warta błyskawicznie objęła prowadzenie. Już w 2 minucie po siatki po uderzeniu głową trafił Płaneta. W kolejnych minutach obrona gospodarzy już się nieco ustabilizowała, ale jeszcze przed przerwą padła druga bramka dla Biało-Zielonych. Sebastian Radzio wszedł z piłką w pole karne i został sfaulowany. Sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Płaneta. Druga połowa to kolejny popis napastnika sieradzan. W 56 minucie Płaneta otrzymał podanie od Damiana Głowackiego i techniczną podcinką pokonał bramkarza gospodarzy. Cztery minuty później trener Marcin Węglewski dał odpocząć swojemu najlepszemu strzelcowi i na boisko wpuścił Kamila Plutę. Następny gol znów padł z rzutu karnego. Bramkarz z Paradyża sfaulował w obrębie własnej jedenastki Michała Lewandowski i sędzia ponownie wskazał wapno. Karnego wykorzystał Łukasz Chojecki. Gospodarze zdołali zakończyć mecz ze zdobyczą. Bramkarz Warty Kamil Miazek sfaulował przeciwnika przy wyjściu do dośrodkowania i tym razem sędzia podyktował karnego dla zespołu z Paradyża. Do piłki podszedł Wojciech Tyczyński, który zdobył honorową bramkę dla swojej drużyny. Tuż po wznowieniu gry do siatki trafił Pluta, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Trener Węglewski protestował przeciwko tej decyzji, za co otrzymał żółty kartonik.

KS Paradyż – Warta Sieradz 1:4 (0:2)
0:1 – Wiktor Płaneta (2’)
0:2 – Wiktor Płaneta (43’)
0:3 – Wiktor Płaneta (56’)
0:4 – Łukasz Chojecki (71’)
1:4 – Wojciech Tyczyński (82’)

Skład Warty: Miazek (ż) – Adamiak (ż) (72’ Błoch), Głowacki (72’ Chramiec), Sosnowski, Bociek (ż) (63’ Morkowski) – Lisowski (63’ Filipiak), Chojecki, Radzio, Lewandowski, Piela (46’ Mielczarek) – Płaneta (60’ Pluta - ż)

Pogoń już od pierwszych minut zaczęła zyskiwać przewagę nad Zrywem Wygoda. Najpierw dwukrotnie niewiele pomylił się Dawid Kępniak, a potem w 15 minucie gola zdobył Okachi. Nigeryjczyk jeszcze raz wpisał się na listę strzelców. Bramkarz Zrywu sfaulował w swoim polu karnym i z linii jedenastu metrów do siatki trafił Okachi. W drugiej połowie Pogoń znów była skuteczna. Kępniak, który był blisko bramki w pierwszych 45 minutach, tym razem znalazł sposób by pokonać golkipera gości. Czwartego gola zdobył Witold Kubiak, a piątego zaledwie 16-letni Wojciech Pawlak. Następnie hattricka skompletował Okachi, a po nim na listę strzelców wpisał się Mikael Idzikowski. Wynik spotkania na 8:0 ustalił Mateusz Wroński.

Pogoń Zduńska Wola – Zryw Wygoda 8:0 (2:0)
1:0 – Princewill Okachi (15’)
2:0 – Princewill Okachi (33’)
3:0 – Dawid Kępniak (53’)
4:0 – Witold Kubiak (56’)
5:0 - Wojciech Pawlak (68’)
6:0 – Princewill Okachi (72’)
7:0 – Mikael Idzikowski (76’)
8:0 – Mateusz Wroński (87’)

Wyjściowy skład Pogoni: Panek – Porada, Budka, Bartos, Woźniak – Pestka, Kubiak, Okachi, Wroński – Idzikowski, Kępniak