24.10.2021 10:00:59 (Aktualizacja: 30.10.2021 12:09:21)

Szymon Cieślak szóstym zawodnikiem na świecie! Kapitalny finisz sieradzanina!

Szymon Cieślak z Sieradza zajął 6. miejsce na żeglarskich mistrzostwach świata młodzików w klasie Bic Techno. Znakomicie zaprezentował się w ostatnich trzech wyścigach, gdzie był pierwszy, drugi i szósty. Mistrzostwa odbywały się we Włoszech na jeziorze Garda.

(fot. Facebook: wind_szymi)

Do startu stanęło 57 zawodników. W ramach rywalizacji rozegrano 15. wyścigów. Najlepszy w wykonaniu Szymona był ostatni dzień. Najpierw zajął 2. miejsce, potem wygrał, a na sam koniec zajął 6. miejsce. W klasyfikacji generalnej Szymon zgarnął 90 punktów. Mistrzem świata został reprezentant Izraela Itamar Levi, który zwyciężył w siedmiu wyścigach (39 pkt). Srebro powędrowało do Rosjanina Dimitrija Nesterenko (64), a brąz wywalczył Rocco Makana Sotomayor  (79) z Włoch. Tuż za podium znalazł się najlepszy z Polaków Jakub Guzlecki (80)

Sieradzanin już w tym roku rywalizował na mistrzostwach Europy U15 w Tallinnie, gdzie został sklasyfikowany na 9. miejscu. Aż trzy medale zdobył na mistrzostwach kraju – złoto wśród młodzików, brąz w kategorii juniorów oraz srebro na długodystansowych mistrzostwach Polski.

Szymon reprezentuje klub Szturwał Kalisz. Jego trenerem jest Piotr Nowacki.