24.10.2021 17:25:52

Pogoń przegrywa z Widzewem

Zakończyła się 13. kolejka IV ligi. Na wyjeździe Pogoń Zduńska Wola przegrała z rezerwami Widzewa Łódź 2:5.

(fot. Facebook: Pogoń Zduńska Wola)

Pierwsza połowa dała zduńskowolanom wiele nadziei. Widzew objął prowadzenie już w 6 minucie, ale jeszcze przed przerwą wyrównał najlepszy strzelec Pogoni w tym sezonie Princewill Okachi. RTS zweryfikował gości w drugiej połowie. W niecały kwadrans po wznowieniu gry łodzianie zdobyli dwa gole. Kontaktową bramkę po asyście Adriana Budki ustrzelił Mikael Idzikowski. W końcówce gospodarze jeszcze dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Warto dodać, że gole dla Pogoni zdobyli dwaj byli zawodnicy łódzkiego Widzewa. Okachi grał przy Alei Piłsudskiego w latach 2011-2016, a Idzikowski przez półtora roku trenował w rezerwach Widzewa.

Widzew II Łódź - Pogoń Zduńska Wola 5:2 (1:1)
1:0 - Przemysław Kita (6')
1:1 - Princewill Okachi (45')
2:1 - Daniel Mąka (51')
3:1 - Mateusz Malec (58')
3:2 - Mikael Idzikowski (77')
4:2 - Kamil Tlaga (82')
5:2 - Ricardo Goncalves (90')

Skład Pogoni: Chruściel - Budka, Bartos (ż), Porada (90' Owczarek), Kaczmarek (65' Chmielewski) - Pestka, Wroński (ż), Kubiak (69' Nowak), Okachi - Idzikowski (ż), Kępniak (61' Pawlak)