11.11.2021 20:47:53

Tubądzin Volley liderem III ligi. Akademia z pierwszym zwycięstwem

Bardzo dobrze dla zespołów z naszego regionu potoczyła się 5. kolejka siatkarskiej III ligi. Tubądzin Volley MOSiR Sieradz wygrał z Żelaznym Opoczno 3:0 i objął prowadzenie w lidze. Pierwszy wygrany mecz w tym sezonie zanotowała Akademia Siatkówki Zduńska Wola, która pokonała Volley Radomsko 3:1.

(fot. Dominik Barczewski)

Po czterech porażkach z rzędu w końcu wygrali siatkarze ze Zduńskiej Woli. W Radomsko wygrali pierwsze dwa sety do 18 i 22. Kolejna partia była niezwykle zacięta i gospodarze wygrali na przewagi 26:24. Czwarty set rozstrzygnął się na korzyść Akademii, która wygrała 25:20. Pomimo zwycięstwa zduńskowolanie wciąż są na ostatnim miejscu w tabeli.

Wyniki 5. kolejki:
Team Żychlin – Lechia Tomaszów Mazowiecki II 3:0 (25:19, 25:23, 25:21)
Skra Bełchatów II – SMS Spała III 1:3 (25:20, 19:25, 19:25, 23:25)
Wifama Łódź – Kasztelan Rozprza 3:0 (30:28, 25:23, 36:34)
Żelazny Opoczno – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 0:3 (20:25, 22:25, 21:25)
Volley Radomsko – Akademia Siatkówki Zduńska Wola 1:3 (18:25, 22:25, 26:24, 20:25)