20.11.2021 19:17:18
Sieradz i Zduńska Wola

Jednostronne derby

Tubądzin Volley MOSiR Sieradz wygrał z Akademią Siatkówki Zduńska Wola 3:0 w meczu 7. kolejki III ligi. Lider wygrywał w setach do: 17,16 i 15.

Wraz z przebiegiem pierwszej partii przewaga sieradzan była coraz wyraźniejsza. Z mocnymi atakami Bartosza Łazarowicza nie radzili sobie przyjmujący zduńskowolan. Set zakończył się zwycięstwem Tubądzina Volley 25:17.

Podobny przebieg miała druga partia. Przy stanie 16:23 sieradzanie postawili podwójny blok, który dał im piłkę setową. W następnej akcji Paweł Kozielski ratując drużynę przed utratą punktu przebił jedną ręką na drugą stronę. Gospodarze popełnili błąd w obronie i tym sposobem przegrali kolejnego seta.

Ostatnia partia zaczęła się od dominacji gości. Tubądzin Volley szybko objął prowadzenie 5:0, a potem ta przewaga urosła do wyniku 10:2 i 12:3. Niespodziewanie gra sieradzan się załamała. Akademia zbliżyła się na trzy punkty do rywala. Przy wyniku 14:11 dla gości trener Patryk Spychała wziął czas. Po przerwie Tubądzin Volley wrócił na właściwe tory i znów zaczął punktować. Set zakończył się zwycięstwem do 15.

W meczu wystąpiło dwóch zawodników, którzy grali w ostatnich derbach trzy lata temu – Patryk Smyrski z Tubądzina Volley i Kacper Bryl z Akademii. Na ławce trenerskiej zduńskowolan zasiadł Radosław Szymczak. W 2018 roku był graczem i zawodnikiem ULKS-u MOSiR Sieradz.

Akademia Siatkówki Zduńska Wola – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 0:3 (17:25; 16:25; 15:25)

Skład Tubądzina Volley: Smyrski, Piechota, Kozielski, Szwankowski, Białek, Małecki, Łazarowicz, Pękalski, Sylwestrzak, Kubiak

Skład Akademii: Olejnik, Grzanka, Bryl, Duraj, Dobrowolski, Głowinkowski, Lipiński, Niewiadomski, Obłąk, Lenke

Za tydzień Tubądzin Volley w hicie 8. kolejki III ligi zagra na wyjeździe z rezerwami Lechii Tomaszów Mazowiecki. Akademia także na terenie rywala zmierzy się z Kasztelanem Rozprza.