21.11.2021 17:16:34

Niesamowity mecz na koniec rundy jesiennej

Pogoń Zduńska Wola zremisowała z Orkanem Buczek 5:5 w 17. kolejce IV ligi. W żadnym innym spotkaniu tego sezonu nie padło więcej bramek. Był to ostatni mecz rundy jesiennej.

(fot. Facebook: Pogoń Zduńska Wola)

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiego wyniku. Po bramce Mateusza WrońskiegoJardela Muniza Cruza było 1:1. Strzelecką kanonadę zobaczyliśmy po przerwie. W 56 minucie prowadzenie Pogoni zapewnił Wojciech Pawlak. To chyba mocno rozwścieczyło Norberta Dregiera. Były zawodnik Gatty Active Zduńska Wola w ciągu pięciu minut skompletował hattricka. Pogoń nie tylko odrobiła straty, ale jeszcze wyszła na prowadzenie. Znów strzelił Pawlak, a także Princewill OkachiWojciech Chmielewski. Orkan wyrównał rzutem na taśmę. W doliczonym czasie gry na 5:5 strzelił Dominik Cukiernik. Poza meczem Pogoni z Orkanem, dziesięć goli w tym sezonie IV ligi padło też w spotkaniu, pomiędzy Andrespolią Wiśniowa Góra, a Orłem Nieborów. W 4. kolejce Orzeł wygrał 9:1.

Orkan Buczek – Pogoń Zduńska Wola 5:5 (1:1)
5:5 – Dominik Cukiernik (90+1’)

Skład Pogoni: Kowalczyk (ż) – Porada, Woźniak, Bartos, Pestka (68’ Nowak) – Wroński, Idzikowski (ż) (76’ Majerz), Kubiak, Okachi – Kurzynoga (45’ Chmielewski), Pawlak (ż)

18. Andrespolia Wiśniowa Góra: 6

Na półmetku ligowej rywalizacji liderem jest Warta, która ma sześć punktów przewagi nad kolejnym zespołem. Bardzo ciekawie jest w peletonie. Między drugą Polonia Piotrków Trybunalski, a szóstym Orkanem Buczek są tylko cztery punkty różnicy. Dopiero 13. miejsce zajmuje Pogoń, która miała bardzo słaby początek sezonu. Na wznowienie rozgrywek IV ligi musimy poczekać do marca.