27.11.2021 13:11:22
Sieradz i Zduńska Wola

Paulina Rębacz mistrzynią Polski!

Reprezentantka Żegliny Sieradz Paulina Rębacz zdobyła w Tomaszowie Lubelskim złoty medal mistrzostw Polski U18 w biegach przełajowych na 2 km. Trenerem zawodniczki jest Mieczysław Nowak.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Paulina zwyciężyła w czasie 7 minut i 35 sekund. Dwie sekundy za nią zameldowały się druga na mecie Izabela Kuczaba (KS Czempion Warszawa) i trzecia Julianna Multan (Kondycja Piaseczno). Dla zduńskowolanki to bardzo duży progres, jeśli chodzi o biegi przełajowe. Rok temu na mistrzostwach kraju zajęła 11. miejsce na 3 km. Więcej sukcesów ma na otwartym stadionie oraz  w hali, gdzie wywalczyła w sumie trzy medale mistrzostw Polski (dwa srebrne i brązowy).

W kategorii weteranów startował tata Pauliny – Sylwester Rębacz. Na 3 km zajął 9. miejsce z czasem 10 min. 57 s. To mu dało trzecie miejsce w kategorii wiekowej M45. Żeglinę reprezentował też Jakub Ułański. W biegu na 3 km U18 zajął 30. miejsce. Jego czas to: 11 min. 19 s.