Złoczew dla Złoczowa
Czas wsparcia dla uwikłanej w konflikt zbrojny Ukrainy potrafi przynieść niecodzienne sytuacje. Kto wie, czy nie zaowocuje nowym międzynarodowym partnerstwem.
Po wybuchu wojny rosyjsko - ukraińskiej w Polsce ruszyła fala pomocy dla broniących swej ojczyzny Ukraińców. Dary od początku zbierali i przekazywali także mieszkańcy naszego regionu. Co ciekawe, te ze Złoczewa (pow. sieradzki) pojechały właśnie do ukraińskiego... Złoczowa.
- Wasze wielkie serce i wielkie dary dotarły do Zloczowa. Dziękuje mieszkańcom za Waszą ofiarność, wszystkim, którzy się zaangażowali, za dobre serce. Dziękuje również radnym Rady Miejskiej w Złoczewie, którzy kupili z własnych środków najpotrzebniejsze rzeczy. Jesteście wielcy! Mieszkańcy Zloczowa Wam dziękują! Zrobiliśmy coś wielkiego. Zloczow w przyszłości będzie naszym miastem partnerskim! Niech wojna się kończy! - napisał dziś w mediach społecznościowych Dominik Drzazga, burmistrz Złoczewa.
Samorządowiec podkreśla, że władze miejskie Złoczewa o Złoczowie wcześniej nie miały właściwie pojęcia. Kontakty z merem tego miasta zostały już jednak nawiązane i złoczewianie błyskawicznie zebrali oraz przekazali na Ukrainę wszelkie możliwe dary. Była to pierwsza taka pomoc, ale z pewnością nie ostatnia!
Złoczów to miasto w obwodzie lwowskim Ukrainy. W latach 1923-1945 było to miasto powiatowe w województwie tarnopolskim w II Rzeczypospolitej. Po 17 września 1939r. po agresji Związku Radzieckiego na Polskę znalazło się w ZSRR. Dziś jako miasto ukraińskie liczy 24 tys. mieszkańców. W Polsce miastem partnerskim Złoczowa jest Oława.
Więcej informacji
Spotkanie z Tymonem Tymańskim
Dzisiaj, 11:11:55
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Tymonem Tymańskim - jednym z najbardziej wszechstronnych i niekonwencjonalnych twórców polskiej kultury współczesnej.
100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie
Dzisiaj, 14:02:20
W minioną sobotę odbyły się uroczyste obchody 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie. Jubileusz zgromadził strażaków, mieszkańców oraz zaproszonych gości, stając się wyjątkową okazją do wspólnego świętowania i podsumowania bogatej historii jednostki.
Włodarz skwitowany pozytywanie
Dzisiaj, 10:56:01
12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.
