Nowe inwestycje w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej
W Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej odbyła się uroczystość otwarcia obiektów wykonanych w ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" oraz projektu "Wprowadzenie innowacyjnych form edukacyjnych" współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020".
Zakończono projekty, na które pozyskano środki zewnętrzne - wielofunkcyjne boisko i salę komputerową (dofinansowanie 95 proc. kosztów kwalifikowanych), a także nowocześnie wyposażoną kuchnię (koszt ok. 121 tys. zł, z czego 80 tys. zł to dofinansowanie z programu "Posiłek w domu i szkole"), która będzie zapewniać posiłki dla SP w Dąbrowie Wielkiej i Kłocku.
Inwestycje przyczynią się do wyrównywania szans edukacyjnych i rozwojowych dzieci regionu łódzkiego, poprawy warunków pracy uczniów i nauczycieli w szkole oraz jakości świadczonych usług edukacyjnych, a także wzmocnienia opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
26.06.2026 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
26.06.2026 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Wczoraj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.