22.05.2022 19:17:21

Medale lekkoatletów na Akademickich Mistrzostwach Polski

W Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Trzy medale zdobyli sportowcy pochodzący z naszego regionu – Adam Łukomski, Agnieszka BednarekTomasz Ratajczyk.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Złoto w biegu na 100 m wywalczył Adam Łukomski (AZS AWF Wrocław). W finale wyrównał rekord życiowy wynikiem 10.49 s. Drugi na mecie Damian Trzaska pobiegł w czasie 10.59 s, a trzeci Łukasz Żak miał 10.62 s. W eliminacjach zduńskowolanin miał czas 10.52 s. 13. miejsce na tym dystansie zajął Jarosław Gołąb (LKS MOSiR Sieradz / AWF Wrocław). W eliminacjach wykręcił czas 10.76 s. W finale B osiągnął wynik 10.84 s.

Zwycięstwo w trójskoku zanotowała Agnieszka Bednarek (AZS Łódź). W najlepszej próbie skoczyła 13.53 m, tylko 2 cm bliżej od rekordy życiowego. Zawodniczka z naszego regionu wyprzedziła wicemistrzynię Polski Karolinę Młodawską (13.42 m) i mistrzynię kraju Adriannę Szóstak (13.32 m). W eliminacjach trójskoku startowała Katarzyna Wiśniewska (LKS MOSiR Sieradz / PWr Wrocław), która zajęła 18. miejsce z wynikiem 11.32 m oraz Katarzyna Małecka (LKS MOSiR Sieradz / WAT Watszawa) – 32. miejsce z wynikiem 9.70 m.

Srebrny medal w rzucie młotem wywalczył zduńskowolanin Tomasz Ratajczyk (AZS AWF Warszawa). W najlepszej próbie posłał młot na odległość 68.49 m. Były reprezntant PARK-u Zduńska Wola przegrał tylko z Marcinem Wrotyńskim (73.74 m). Dodajmy, że rok temu Wrotyński zdobył brązowy medal mistrzostw Polski i przegrał tylko z Pawłem FajdkiemWojciechem Nowickim.

Z naszego regionu startowali też: Jan Zielonka (800 m i 1500 m), Jakub Wróbel (400 m i 800 m), Kamila Błaszczyk (rzut młotem), Jakub Pędziwiatr (200 m i 400 m), Katarzyna Guz (rzut dyskiem i rzut młotem) i Miłosz Jarząb (100 m i 200 m). Wszystkie wyniki znajdziecie TUTAJ

Warto dodać, że młodsi zawodnicy z naszego regionu rywalizowali na innych sportowych arenach. W Łodzi odbyły się mistrzostwa województwa U18 i U20. Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci PARK-u Zduńska Wola. Podopieczni Tomasza Szewczyka zdobyli osiem medali. Wyróżnić należy Szymona Gabrysiaka, który w skoku w dal osiągnął wynik 6.75 m, a w trójskoku skoczył 14.31 m. Powyżej 6 metrów w skoku w dal skoczył też Maciej Szewczyk (6.14 m – rekord życiowy). Wyniki zawodów w Łodzi TUTAJ

Z kolei na mityngu w Oleśnicy bardzo dobrze wystartowała Paulina Rębacz (Żeglina Sieradz). Na 1500 m poprawiła rekord życiowy wynikiem 4:30.93.

W Łodzi odbył się też 6. Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. W kategorii U12 Stanisław Głogowski ze Zduńskiej Woli zajął 2. miejsce na 900 m (02:44.190).