05.06.2022 22:25:10

Medale młodzieży z naszego regionu

Młodzi reprezentanci naszego regionu popisali się wspaniałą dyspozycją na zawodach lekkoatletycznych w ten weekend. Zaowocowało to wieloma medalami. Występowali głównie na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego, ale kilku reprezentantów wybrało się również na Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Białymstoku.

Na zawodach w Łodzi złoty medal w rzucie młotem zdobyła reprezentantka klubu MUKS Park Zduńska Wola Zuzanna Śmiglewska. Jej klubowa koleżanka, Gabriela Skalska w tej samej konkurencji zdobyła brązowy medal.

W kategorii rzut młotem u16 wystąpiło trzech zawodników, wszyscy ze Zduńskiej Woli. Najlepszym z nich okazał się być Oskar Bomba (MKS Zduńska Wola), który rzucił na odległość 33.80 m. Drugie miejsce zajął Bartosz Woźniak z wynikiem 31.06 m, a trzecie Kornel Sowała 30.48 m (obaj MUKS Park Zduńska Wola).

Najlepsza w rzucie dyskiem okazała się być reprezentantka Parku Agata Kowalczyk. Rzuciła ona 33.32 m, czyli prawie 4 metry dalej od drugiego miejsca na podium.

Kolejny medal dla Parku zdobył Michał Gurbiel. Ten młody zawodnik w pchnięciu kulą, w dwóch seriach osiągnął wynik 11.92 m, co ostatecznie zapewniło mu drugie miejsce na podium.

Srebrny medal zdobyła Antonina Czachorowska z MUKS Park Zduńska Wola. W biegu na 600 m osiągnęła czas 1.40 min, co jednocześnie jest jej najlepszym wynikiem w karierze.

Kolejne już srebro dla Parku zdobył Wojciech Damas w wieloskoku. Zduńskowolanin osiągnął wynik 10.78.

W rzucie oszczepem Zduńska Wola również ma swojego medalistę. Dariusz Leprowski, czyli kolejny podopieczny Tomasza Szewczyka, osiągnął wynik 38.89 m co dało mu drugie miejsce.

W sprincie na 100 metrów w swojej kategorii wiekowej najlepsza okazała się być Hanna Piątkowska z klubu LKS MOSiR Sieradz. Przebiegła ten dystans w 12.69 sek. Jest to jej życiowy rekord.

W biegu na 2000 m Pań do szesnastego roku życia, Kaja Adrian z LKS MOSiR Sieradz osiągnęła czas 7:40:16, co dało jej trzecią pozycję.

W pchnięciu kulą u18 kobiet trzecie miejsce zdobyła Anna Lozovytska z LKS MOSiR Sieradz. Jej wynik to 10.71. Dużo lepiej poszło jej w rzucie oszczepem, gdzie zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 30.38 m. W tej samej dyscyplinie jej klubowa koleżanka Weronika Jonczyk zajęła drugie miejsce z wynikiem 27.65 m.

Dodatkowo podopieczni trenera Tomasza Szewczyka z MUKS Park Zduńska Wola zdobywali medale na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS. Aż dwa medale zdobył Szymon Gabrysiak, złoty w trójskoku osiągając wynik 14.42 m i brązowy w skoku w dal z wynikiem 6.61 m. Również w trójskoku, tylko że w innej kategorii wiekowej, brązowy medal zdobył Jędrzej Kotowski z wynikiem 13.10. Wiktor Kruszwic, żeby zdobyć brązowy medal musiał pobić swój rekord życiowy i osiągnąć wynik 59.83 m. Medal w rzucie młotem zdobyła również Zuzanna Kowalczyk. Wynik 44.73 zapewnił jej drugie miejsce na podium.

Najmłodsi z klubu MUKS Park Zduńska Wola wystąpili także na Mistrzostwach Woj. Łódzkiego u12 i 14 w Bełchatowie. Reprezentanci naszego regionu łącznie zdobyli aż 8 medali.