12.06.2022 20:59:01

START wraca do I ligi!

Zakończył się sezon 2021/2022 II ligi tenisa stołowego. W meczu decydującym o awansie START Zduńska Wola wygrał przed własną publicznością z Witmarem Podwawelskim Kraków 7:3.

Pierwsze spotkanie barażowe zakończyło się zwycięstwem START-u 6:4, a to oznaczało, że do awansu wystarczyło wygrać 5 z 10 zaplanowanych na dziś pojedynków. Spotkanie w hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Zduńskiej Woli rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Piotr Chmiel pewnie wygrał 3:0. Więcej kłopotów miał Grzegorz Janczewski, który zwyciężył dopiero po tie-breaku. Witmar nie pozostał dłużny i w kolejnym pojedynku górą był już zawodnik gości. Przemysław Gierak przegrywał w setach 0:2, ale doprowadził do tie-breaku. W piątym secie, mimo trzech piłek meczowych zduńskowolanin przegrał 11:13. Żadnych szans rywalowi nie dał Maciej Pietkiewicz, który wygrał bez straty seta. Przed grami podwójnymi START prowadził 3:1.

W deblu Pietkiewicz w parze z Chmielem wygrali 3:1. Janczewski i Gierak w przypadku zwycięstwa zapewniliby już drużynie awans. Przegrywali w setach 0:2, ale zdołali wygrać kolejne dwie partie. O zwycięstwie zadecydował tie-break. Początek zapowiadał się obiecująco dla zduńskowolskiej pary. Janczewski i Gierak prowadzili kilkoma punktami, ale przeciwnicy zdołali odwrócic przebieg seta i przedłużyli swoje nadzieje na awans.

Końcowy sukces zapewnił Chmiel. W swoim drugim meczu gry pojedynczej zwyciężył 3:0 i dał drużynie awans. Emocjonujący był ostatni set zakończony wynikiem 14:12. W ślad za nim poszedł Janczewski, który zwyciężył 3:1.

Sezon zakończyły mecze Gieraka i Pietkiewicza. Ten pierwszy przegrał swoje spotkanie 0:3. Pietkiewicz w pięknym stylu zakończył rozgrwyki  zwyciężając bez straty seta.

To był znakomity sezon dla podopiecznych Bogusława Pabicha. Zanim zagrali w barażach, to w łódzko-świętokrzyskiej II lidze odnieśli komplet zwycięstw i większość spotkań wygrali 10:0. Po roku nieobecności START ponownie zagra w I lidze.