17.06.2022 16:54:59 (Aktualizacja: 19.06.2022 18:28:50)

Hubert Ratajczyk i Kacper Sadowski z medalami mistrzostw Polski

W Bydgoszczy zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w strzelectwie. Znakomicie spisali się najbardziej utytułowani zawodnicy Sokoła Zduńska Wola. Hubert Ratajczyk został wicemistrzem Polski juniorów, a Kacper Sadowski zdobył dwa brązowe medale w kategorii młodzieżowców. Trenerem strzelców jest Wojciech Sadowski.

(fot. Wojciech Sadowski)

Ratajczyk zdobył srebro w konkurencji 25 m pistolet szybkostrzelny 2x30. Przegrał tylko z Mariuszem Bartczakiem-Gepartem (Gwardia Zielona Góra). Wcześniej startował jeszcze w trzech innych konkurencjach - 25m pistolet sportowy 30+30 (9. miejsce), 50 m pistolet dowolny 60 (13. miejsce), 10 m pistolet pneumatyczny (16. miejsce).

Sadowski z wynikiem 607.0 pkt zajął 3. miejsce w konkurencji 50 m karabin dowolny 60 leżąc. Wygrał Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) – 625,1 pkt. Srebro zdobył Michał Piątek (Zawisza Bydgoszcz) – 616.7 pkt. Zawodnik Sokoła był też trzeci w konkurencji 50 m karabin dowolny 3x20. Tutaj znów najlepszy okazał się Kowalewicz, drugi Rafał Ratajczyk (Gwardia Zielona Góra). Sadowski zajął też 5. miejsce w konkurencji 10 m karabin pneumatyczny.

Na zdjęciu od lewej: Hubert Ratajczyk, Wojciech Sadowski, Kacper Sadowski