18.06.2022 20:04:02
Sieradz i Zduńska Wola

Udany koniec sezonu

Warta Sieradz zremisowała z RKS-em Radomsko 1:1 w ostatniej kolejce IV ligi. Doskonale spisała się Pogoń Zduńska Wola, która pokonała Orkana Buczek 5:1.

Na Stadionie MOSiR-u Sieradz odbył się mecz pomiędzy mistrzem, a wicemistrzem. Tak, jak w rundzie jesiennej, tak i teraz spotkanie zakończyło się remisem. Warta strzeliła w 40 minucie. Wiktor Płaneta został sfaulowany w polu karnym karnym, sędzia odgwizdał jedenastkę, którą wykorzystał Łukasz Chojecki. Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem wyrównał Sebastian Miśkowiec.

Warta Sieradz – RKS Radomsko 1:1 (1:0)
1:0 – Łukasz Chojecki (40’)
1:1 – Sebastian Miśkowiec (87’)

Wyjściowy skład Warty: Miazek – Stolarczyk, Filipiak, Adamiak, Głowacki - Lewandowski, Mielczarek, Chojecki, Kępczyński - Płaneta, Piela
Rezerwowi: Mielcarz, Błoch, Brochocki, Pluta, Radzio, Białousko, Sosnowski

Powyżej oczekiwań sezon zakończyła Pogoń. Drużyna, która kończy sezon na początku drugiej dziesiątki niespodziewanie wygrała z Orkanem aż 5:1. Wcześniej zespół z Buczku wygrał z Wartą Sieradz i rezerwami Widzewa Łódź. Bramki dla Pogoni zdobyli: Wojciech Pawlak, Mateusz Wroński (z rzutu karnego), Aleksander MajerzRafał Porada. Jedna bramka padła po trafieniu samobójczym bramkarza gości. Orkan odpowiedział tylko trafieniem Norberta Dregiera.

Pogoń Zduńska Wola – Orkan Buczek 5:1 (3:0)
1:0 – Wojciech Pawlak (28’)
2:0 - Mateusz Wroński (41’)
3:0 – Aleksander Majerz (45+1’)
3:1 – Norbert Dregier (75’)
4:1 – Rafał Porada (77’)
5:1 – Wiktor Baranowski (81’ – bramka samobójcza)

Wyjściowy skład Pogoni: Chruściel – Porada, Mirowski, Owczarek, Woźniak – Kubiak, Majerz, Tomaszewski, Wroński – Pawlak, Chmielewski

18. Prosna Wieruszów: 14

Warta po trzech sezonach, które kończyła na 2. miejscu w tabeli w końcu wraca do III ligi. W 2019 roku Biało-Zieloni przegrali decydujący o losach awansu mecz z RKS-em Radomsko 0:1. W kolejnym, przedwcześnie zakończonym sezonie Warta musiała uznać wyższość KS Kutno. Rok temu sieradzanie przegrali walkę o III ligę z rezerwami ŁKS-u Łódź. Tym razem zespół z Sieradza dopiął swego. W całym sezonie Warta przegrała tylko dwa mecze i cztery zremisowała.

Pogoń odniosła 10 zwycięstw, 9 remisów i 15 porażek. Był moment, kiedy drużyna musiała walczyć o utrzymanie, ostatecznie zakończyła rozgrywki na 11. miejscu, czyli nieco lepiej niż w ubiegłym sezonie, kiedy była dwunasta.