06.08.2022 19:05:10

Triumfalny powrót do III ligi

Za nami inauguracja nowego sezonu piłkarskiej III ligi. Beniaminek Warta Sieradz wygrał na swoim stadionie z rezerwami Jagielloni Białystok 3:1. Dwa gole strzelił Wiktor Płaneta. Dla sieradzan to pierwszy mecz na tym poziomie rozgrywek od 2018 roku.

W wyjściowym składzie Warty znalazło się dwóch nowych zawodników – Jakub Pawłowski (AKS SMS Łódź) i Kacper Sionkowski (Omega Kleszczów).

Pierwsze minuty były udane dla gospodarzy. Podopieczni trenera Marcina Węglewskiego mieli inicjatywę i częściej meldowali się pod polem karnym przeciwnika. Pierwsi z gola cieszyli się jednak goście. W 9 minucie Jagiellonia miała rzut rożny, po którym z bliskiej odległości do siatki trafił Bartosz Bernatowicz. Warta oddała kilka celnych strzałów z dystansu, ale bez większych problemów łapał je bramkarz Jagielloni Sławomir Abramowicz. W 25 minucie Biało-Zieloni dopięli swego. Gola wyrównującego zdobył najlepszy strzelec drużyny Płaneta. Goście mieli znakomitą okazję, by ponownie objąć prowadzenie. Jagiellonia wykonywała rzut wolny z bliskiej odległości, jednak strzelec trafił w nogi obrońców Warty i piłka wyszła poza boisko.

Już pierwsze minuty drugiej połowy przyniosły groźne sytuacje, zarówno pod jedną, jak i drugą bramką. Na posterunku stali jednak golkiperzy obu ekip. Bramkarza Jagielloni po pięknym strzale pokonał ponownie Płaneta. Napastnik otrzymał podanie tuż przed polem karnym i huknął niemal w samo okienko. Chwilę później wyrównać mógł Maciej Bortniczuk. Zawodnik Jagielloni znalazł się naprzeciwko bramki i uderzył z powietrza. Znakomicie spisał się jednak Kamil Miazek, który sparował ten strzał. W 79 minucie boisko opuścił bohater meczu Płaneta. Za niego zameldował się Bartłomiej Kręcichwost, dla którego to był pierwszy mecz o stawkę w drużynie Warty. Po tej zmianie doskonałą okazję miał Michał Lewandowski. Pomocnik uderzył z pola karnego i był blisko, by pokonać Abramowicza. Trzecia bramka dla sieradzan padła w 85 minucie. Na listę strzelców wpisał się debiutant w sieradzkiej drużynie Pawłowski. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:1. Pod koniec spotkania na boisko wszedł jeszcze były piłkarz Pogoni Zduńska Wola Wojciech Pawlak. Był to jego pierwszy mecz o stawkę w Biało-Zielonych barwach.

Warta Sieradz – Jagiellonia II Białystok 3:1 (1:1)
0:1 – Bartosz Bernatowicz (9’)
1:1 – Wiktor Płaneta (25’)
2:1 – Wiktor Płaneta (68’)
3:1 – Jakub Pawłowski (85’)

Skład Warty: Miazek – Adamiak, Stolarczyk (ż), Filipiak, Głowacki – Lewandowski (ż), Mielczarek (86’ Piela), Kępczyński (ż), Pawłowski – Płaneta (79’ Kręcichwost), Sionkowski (86’ Pawlak)