13.08.2022 20:46:59

Z nieba do piekła. Pogoń roztrwoniła przewagę

W dramatycznych okolicznościach Pogoń Zduńska Wola przegrała ze Skalnikiem Sulejów 2:3 w meczu 3. kolejki IV ligi. Po pierwszej połowie zduńskowolanie prowadzili 2:0, a goście wyrwali zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania.

(fot. nasze.fm)

Z początku gospodarze prezentowali się z dobrej strony i stwarzali groźne sytuacje pod bramką rywala. Choć trzeba dodać, że Skalnik również potrafił stworzyć dogodne sytuacje. W jednej z nich piłkarz gości uderzył tuż obok prawego słupka bramkarza. Kilka minut później Pogoń objęła prowadzenie. Piłka trafiła pod nogi Patryka Kowasza, a ten strzałem po ziemi trafił do siatki z bliskiej odległości. Nie minęło wiele czasu i już było 2:0. Mikael Idzikowski otrzymał doskonałe prostopadłe podanie, wyszedł na czystą pozycję i pewnym uderzeniem zza pola karnego podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie Skalnik zdołał zdobyć bramkę kontaktową w 62 minucie. Na listę strzelców wpisał się Maciej Witczak. Później swoją interwencją gospodarzy uratował bramkarz Patryk Wolański. Niestety w ostatnich minutach gra Pogoni totalnie się rozsypała. W 86 minucie gola wyrównującego zdobył Japończyk Ryo Yoshioka, który potem w doliczonym czasie gry dał swojej drużynie zwycięstwo.

Pogoń Zduńska Wola - Skalnik Sulejów 2:3 (2:0)
1:0 - Patryk Kowasz (25')
2:0 - Mikael Idzikowski (32')
2:1 - Maciej Witczak (62')
2:2 - Ryo Yoshioka (86')
2:3 - Ryo Yoshioka (90'+1)

Skład Pogoni: Wolański – Budka (ż) (83’ Mrozik), Sławiński, Wroński, Woźniak – Rakowski, Papierz, Włodarczyk (88’ Polega), Stępień – Kowasz, Idzikowski (78’ Chmielewski)