18.09.2022 17:05:41

Pierwszy taki medal w historii Polski! Jan Przyrowski z brązem mistrzostw świata!

Fenomenalny wyczyn młodego kierowcy z Rossoszycy. Jan Przyrowski z zespołu Tony Kart zdobył w Sarno brązowy medal kartingowych mistrzostw świata juniorów. W tej grupie wiekowej żaden Polak nie stał na podium mistrzostw świata.

(fot. Facebook: Jan Przyrowski)

Przyrowski znakomicie rozpoczął rywalizację na mistrzostwach świata. Pierwszego dnia osiągnął drugi najlepszy wynik w czasówce. Na tej samej pozycji zakończył kolejne trzy wyścigi eliminacyjne.

Wczoraj odbyły się cztery wyścigi eliminacyjne. Wygrał trzy z nich, w jednym był piąty.

To, co najważniejsze na torze odbyło się dzisiaj. Najpierw miał miejsce ostatni wyścig eliminacyjny, w którym Przyrowski okazał się najlepszy w swojej grupie, a potem wystartował wielki finał.

Zawodnik z Rossoszycy słabo rozpoczął i spadł na 15. miejsce. Szybko jednak zaczął odrabiać straty i w walce o mistrzostwo świata przegrał tylko z dwoma zawodnikami. Triumfował Enzo Tarnvanichkul z Tajlandii. Drugi był Węgier Adam Hideg. Przyrowski był trzeci, a tuż za nim był kolejny z Polaków Maciej Gładysz.

Kartingowe mistrzostwa świata juniorów odbywają się od 1968 roku. Do tej pory żaden Polak nie zdobył medalu. Na podium stali za to zawodnicy, którzy potem zostawali mistrzami świata w Formule 1. Wśród nich: Alain Prost, Michael Schumacher, Fernando AlonsoMax Verstappen.

To znakomity rok dla Przyrowskiego, który zdobył też wicemistrzostw Europy oraz brąz mistrzostw Polski.