18.09.2022 19:50:59

Biegiem przez gminę

Zakończyła się 7. edycja Biegu po Gminie Zduńska Wola. Dystans 10 km pokonało ponad 150 zawodników.

(fot. Facebook: Bieg po Gminie Zduńska Wola)

Najlepszy okazał się jeden z najlepszych długodystansowców w kraju Tomasz Osmulski. Wygrał z czasem 32.27. Łodzianin to mistrz Polski w biegach przełajowych z 2015 roku. Dwukrotnie wygrał bieg Wings for Life – zarówno polską, jak i chorwacką edycję. Drugi był Mateusz Połczyński (34:24), a trzeci Mateusz Krajda (35:00).

Wśród kobiet wygrała Magdalena Jakóbczak (38:41). Podium uzupełniły: Edyta Tworożyńska (39:16) i Martyna Wychowałek (39:48).

W ramach imprezy odbyły się też mistrzostwa województwa łódzkiego strażaków. Zwyciężył Tomasz Chudzicki (35:21) przed Kamilem Rybusem (36:41) i Grzegorzem Maciaszkiem (37:13). W kategorii kobiet najlepsza okazała się Anna Kulawiecka-Mikołajczyk (47:32). Kolejne były: Emilia Gawrych (50:48) i Anna Borkowska (58:03).

W klasyfikacji mieszkaniec gminy Zduńska Wola wygrał Maciaszek (37:13). Drugi był Damian Mikołajczyk (38:10), a trzeci Radosław Grabiasz (47:27). Wśród mieszkanek gminy zwycięstwo przypadło Monice Wrzesińskiej (50:25), druga była Joanna Posieł (52:25). W tej kategorii startowały tylko dwie zawodniczki.

Wśród drużyn zwyciężył Plan Bieganie Team. Drugi był Łódź Kocha Sport, a trzeci Active Run Łask.

W ramach imprezy odbył się też bieg dla dzieci, który miał charakter rekreacyjny i nie była prowadzona żadna klasyfikacja.

Organizatorem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Janiszewicach, gmina Zduńska Wola oraz Oddział Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej województwa łódzkiego.