29.10.2022 22:29:04

Zacięte starcie przy siatce

Po niezwykle wyrównanym meczu Tubądzin Volley MOSiR Sieradz przegrał na wyjeździe z Chełmcem Wałbrzych 2:3. Sieradzanie spadli w tabeli z 5. na 6. miejsce.

(fot. nasze.fm)

To był typowy mecz wet za wet. W pierwszym secie Tubądzin Volley wygrał do 21. Kolejna partia zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:23. Taki sam wynik padł w trzecim secie, zakończonym wygraną drużyny Patryka Spychały. Chełmiec doprowadził do tie-breaku, zwyciężając w czwartej partii 25:22. Decydujący set również był bardzo wyrównany. Ostatecznie zespół gospodarzy wygrał 15:13.

Dzięki temu zwycięstwu Chełmiec awansował na drugie miejsce w lidze. Na czele jest AZS Stoelzle Częstochowa. Dotychczasowy lider Volley Jelcz-Laskowice poniósł pierwszą w tym sezonie porażkę.

Wyniki 5. kolejki:
Start Namysłów – KS Rudziniec 0:3 (19:25, 21:25, 20:25)
AZS Stoelzle Częstochowa – WKS Wieluń 3:2 (23:25, 26:24, 23:25, 25:19, 15:12)
Bielawianka Bielawa – ZAKSA Strzelce Opolskie 0:3 (25:27, 18:25, 22:25)
Volley Jelcz-Laskowice – Gwardia Wilczyce 1:3 (28:26, 21:25, 21:25, 24:26)
Chełmiec Wałbrzych – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 3:2 (21:25, 25:23, 23:25, 25:22, 15:13)
Hetman Włoszczowa – Tygrysy Strzelin 3:0 (25:22, 25:19, 25:22)