05.11.2022 18:52:50

Domowe zwycięstwo

Tubądzin Volley MOSiR Sieradz wygrał u siebie z Hetmanem Włoszczowa 3:1 (25:20, 22:25, 25:15, 25:20). Był to mecz 6. kolejki II ligi siatkówki.

W pierwszym secie goście zyskali kilka punktów przewagi i sieradzanie byli zmuszeni gonić wynik. Udało się odrobić straty przy stanie 18:18. Trener gości wziął czas, ale na niewiele się to zdało. W następnej akcji znów zapunktowali gospodarze, a potem asa serwisowego zafundował Błażej Szymczak. Po ataku Mikołaja Wąskowskiego gospodarze mieli piłkę setową, a partię zakończyła punktowa zagrywka Patryka Smyrskiego. Set zakończył się wynikiem 25:20.

W drugim secie Hetman znów miał przewagę, ale i tym razem sieradzanie doprowadzili do remisu i przez jakiś czas obie drużyny grały punkt za punkt. Potem dwie dobre akcje wyprowadzili goście i było 20:18 dla Hetmana. Trener Patryk Spychała wziął czas, a następnie Bartosz Łazarowicz zaatakował w narożnik boiska. W kolejnych akcjach lepsi byli goście i set zakończył się ich zwycięstwem 25:22.

Kolejna partia dość szybko zaczęła się układać na korzyść gospodarzy, którzy wciąż powiększali przewagę. W szczytowym momencie prowadzili już nawet 11 punktami. Ostatecznie set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem sieradzan 25:15.

Wszystko rozstrzygnęło się w czwartym secie. I tym razem Tubądzin Volley był lepszy i pewnie wygrał 25:20.

Wyjściowy skład Tubądzina Volley: Smyrski, Ł. Rajchelt, Łazarowicz, Waśkowski, A. Rajchelt, Kubiak, Wroniecki,
Rezerwowi: Kozielski, Szymczak, Pędzik, Kadłubek, Jędrasik, Kosz