12.11.2022 15:09:44

Nie ilość, a jakość. Pogoń grała w przewadze i przegrała 0:6

Piłkarze Pogoni Zduńska Wola po raz ostatni w tym roku zagrali przed własną publicznością. W 18. kolejce IV ligi przegrali z AKS-em SMS Łódź aż 0:6. Od 36 minuty rywale grali w dziesiątkę, ale i tak byli w stanie zainkasować Pogoni jeszcze cztery bramki. Jak do tej pory to najwyższa porażka zduńskowolan w tym sezonie.

W 6 minucie Pogoń mogła niespodziewanie objąć prowadzenie. Dobre  podanie otrzymał Wiktor Stępień, który jednak z bliskiej odległości uderzył obok słupka. Brak precyzji natychmiastowo zemścił się na gospodarzach. W kolejnej akcji Paweł Zawistowski oddał silny strzał, po którym skapitulował Krzysztof Chruściel. W ten sposób zespół z Łodzi objął prowadzenie. Goście poszli za ciosem i już dziesięć minut później podwyższył Sebastian Miśkowiec. Dobrą okazję miał Aleksander Majerz. Jego uderzenie okazało się jednak zbyt proste dla bramkarza, który wybił piłkę na rzut rożny.

W 36 minucie Jakub Mamełka otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. SMS grał w osłabieniu, ale to w żaden sposób nie zmieniło poczynań obu drużyn na boisku. W drugiej połowie SMS dorzucił jeszcze cztery bramki. Ostatni gol padł w 89 minucie. Mateusz Wroński sfaulował w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Z wapna nie pomylił się Patryk Pietrasiak, który tym samym skompletował klasycznego hattricka. Pogoń przegrała aż 0:6.

Pogoń Zduńska Wola – AKS SMS Łódź 0:6 (0:2)
0:1 – Paweł Zawistowski (8’)
0:2 – Sebastian Miśkowiec (18’)
0:3 – Patryk Pietrasiak (60’)
0:4 – Sebastian Miśkowiec (74’)
0:5 – Patryk Pietrasiak (79’)
0:6 – Patryk Pietrasiak (89’)

Skład Pogoni: Chruściel – Porada, Mrozik (46’ Chmielewski),Tomaszewski, Wroński – Papież (81’ Bukowiecki), Rakowski, Majerz (59’ Włodarczyk), Sławiński (86’ Podkoń) – Stępień (60’ Woźniak), Kowasz (67’ Stanowski)

Pogoń Zduńska Wola – AKS SMS Łódź 0:6
GKS Bełchatów – RKS Radomsko (jutro 13:00)