26.11.2022 22:40:49

Tubądzin Volley inkasuje trzy punkty

We własnej hali siatkarze Tubądzina Volley MOSiR Sieradz odnieśli kolejne w tym sezonie zwycięstwo w II lidze. Sieradzanie pokonali Gwardię Wilczyce 3:1.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Gospodarze dobrze weszli w spotkanie i już na samym początku objęli wysokie prowadzenie 7:1, a do tego dołożyli dwa asy serwisowe. Gwardia również odpowiedziała dwoma punktami bezpośrednio z zagrywki, ale to było za mało na drużynę z Sieradza. Pierwszy set zakończył się wygraną Tubądzina Volley 25:19.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 4:1. Sieradzanie szybko wyrównali i już do końca partii toczyła się zacięta walka. Ostatecznie to Gwardia zwyciężyła 25:22.

W kolejnej partii to sieradzanie osiągnęli w pewnym momencie kilkupunktową przewagę (17:12), ale rywale zaczęli odrabiać straty. W samej końcówce gospodarze znów wrzucili kolejny bieg i wygrali 25:20.

Czwarty i jak się okazało ostatni set był z początku bardzo wyrównany. Dopiero przy stanie 14:14 Tubądzin Volley zaczął zyskiwać przewagę. Set zakończył się wygraną drużyny z naszego regionu 25:22.

Dzięki temu zwycięstwu sieradzanie awansowali w tabeli z piątego na czwarte miejsce. Do tej pory to Gwardia zajmowała czwartą lokatę, teraz jest siódma.

Wyjściowy skład Tubądzina Volley: Smyrski, Ł. Rajchelt, Łazarowicz, Waśkowski, A. Rajchelt, Kubiak
Rezerwowi: Kozielski, Szymczak, Wroniecki, Małecki, Pędzik, Kadłubek, Jędrasik, Kosz

Wyniki 9. kolejki:
Bielawianka Bielawa – KS Rudziniec 1:3 (23:25, 18:25, 25:19, 19:25)
Volley Jelcz-Laskowice – AZS Stoelzle Częstochowa 1:3 (19:25, 23:25, 25:23, 23:25)
Chełmiec Wałbrzych – Start Namysłów 3:0 (25:20, 25:17, 25:18)
Hetman Włoszczowa – WKS Wieluń 0:3 (20:25, 15:25, 19:25)
Tygrysy Strzelin – ZAKSA Strzelce Opolskie 0:3 (17:25, 22:25, 21:25)
Tubądzin Volley MOSiR Sieradz – Gwardia Wilczyce 3:1 (25:19, 22:25, 25:20, 25:22)