Świadkowie ujęli kierowcę na tak zwanym podwójnym gazie
Dzięki wzorowej reakcji świadków wyeliminowany został z ruchu kolejny nietrzeźwy kierujący. Zainterweniowali wobec 50-letniego mieszkańca Sieradza, który jechał toyotą na "podwójnym gazie".
1 grudnia 2022 roku przed godziną 15.00 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Bohaterów Września ujęty został nietrzeźwy kierowca. Skierowani na miejsce policjanci zastali świadków, którzy wskazali kierowcę toyoty, który jest pod działaniem alkoholu.
Jak wyjaśnili, kiedy jechali oni ulicą Bohaterów Września, bardzo zaniepokoił ich sposób jazdy poruszającej się przed nimi toyoty. Siedzący za jej kierownicą mężczyzna jechał pod prąd, całą szerokością jezdni, zjeżdżając co chwila z prawego na lewy pas. W pewnym momencie zatrzymał samochód i próbował ruszyć, ale nie mógł go uruchomić.
Świadkowie szybko podeszli do niego. Chcieli otworzyć drzwi toyoty, jednak były one zamknięte od środka. Pukali w szybę i po chwili kiedy kierowca otworzył, wyjęli kluczyki ze stacyjki. Jak relacjonowali świadkowie wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu i nie był on w stanie z nimi porozmawiać. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci przejęli dalsze czynności.
Kierującym toyotą okazał się 50-letni mieszkanie Sieradza. Mężczyzna odmówił badania alkomatem, dlatego zabezpieczona została krew do badań. Kierowca toyoty poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo - śledczy sieradzkiej komendy.
Więcej informacji
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Dzisiaj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Dzisiaj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.
Komentarze