05.12.2022 06:09:22
region

Posesja. Sprawy gminy Szadek

W najbliższą środę, 7 grudnia, na naszej antenie kolejne wydanie samorządowego programu Posesja. Gościem w audycji będzie tym razem Artur Ławniczak, burmistrz Gminy i Miasta Szadek. Czekamy na pytania od Was, które zdamy mu potem podczas programu.

(fot. zdjęcie poglądowe (nasze.fm))

Zgodnie z formułą audycji samorządowiec będzie odpowiadał na pytania od naszych dziennikarzy, ale również od słuchaczy i czytelników nasze.fm. Możecie je zadawać w komentarzach pod tym artykułem. Czekamy na nie do środy do godz. 9:00. Emisja programu o godz. 12:15 na 104,7 FM.

Komentarze

szadek do błażeja
07.12.2022 19:53:57
Nieładnie tak się naśmiewać z czyjegoś imienia, widać brak kultury. A faktycznie nasze miasto się zwija zamiast rozwijać.
szadek do błażeja błazna
07.12.2022 11:56:56
wieś to masz w imieniu jak można mieć na imię błażej na pewno nie raz się wstydziłeś jak się przedstawiałeś
Błażej
07.12.2022 09:02:55
Kiedy szadek zostanie zaorany bo wies
Szadek
07.12.2022 07:18:51
Czy zostanie w końcu coś zrobione ze skrzyżowaniem w kotlinach? Są tam bardzo często wypadki a czy przy okazji renowacji drogi w stronę warty dobrze byłoby lepiej oznakować tamto skrzyżowanie?
Obserwator
06.12.2022 20:23:17
Panie Burmistrzu ulice Prusinowska i Wilamowska zrobione , parkowanie na chodnikach pozostało tak na Wilamowskiej w obrębie posesji Tomasza F. jak i na przeciw szkoły gdzie czekają autokary na odwóz dzieci gdy ktoś tam zaparkuje to nie można przejechać , Parking GS tu ludzie nie znają prawdy jest to ich teren i Radzie Gminy i Burmistrzowi nic do tego .Dziękować Radzie GS dali przyzwolenie to Prezes to uczynił jak czyni dobry gospodarz dbając o swój majątek . Co z Prusinowicami i pieniędzmi na tereny po pegerowskie , co z dachem na szkole i obejściem wokół bo widać ,że jest to wieś pomijana przez władzę, dlaczego odwozy w Prusinowicach odbywają się tak dużymi autokarami niszcząc te liche drogi wioząc dwoje czy troje uczniów czy gmina jest taka bogata , że tak jest? Jaki podatek rolny i inne , kiedy węgiel bo zimno idzie. Tylko żeby nie było tego samozadowolenia bo ogólnie tak dobrze nie jest , choćby patrząc na stadion.
Ciekawy
06.12.2022 17:12:39
Skoro nastąpiła zamiana pomiędzy UGiM i GS (i to zdaje się za obecnego burmistrza) w postaci byłe ogródki za plac przy rynku to do kogo należy teren na którym stoją "Delikatesy" i parking przed nimi ?
Stefan
06.12.2022 14:30:12
Będzie ja zwykle, samozadowolenie i czego to ja nie zrobiłem.
Rodzic
06.12.2022 12:38:30
Dlaczego płacimy za treningi, wyjazdy, turnieje i sprzęt dla dzieci skoro Victoria otrzymuje dotacje na piłkę nożną w wysokości 40 tys. złotych? Czy można wyodrębnić zajęcia finansowane z dotacji od tych płatnych? Czy faktury za turnieje i sprzęt są uwzględniane w rozliczeniach dotacji?
szadek 1
06.12.2022 12:34:13
gs dobrze płatna praca haha!!!
do przedmówcy?
06.12.2022 12:19:14
Też jestem CIEKAW?
pytanie o Rynek
06.12.2022 11:27:15
Takie rozumienie prawa jest nie do obrony. Tak jak Prezydent nie ma prawa uniewinniać osoby nieprawomocnie skazanej, tak organ wykonawczy nie ma prawa decydować za organ uchwałodawczy jaki ma być stan prawny. Uchwała Rady Gminy jest w mocy i nawet gdyby wykonywanie tej uchwały nie przynosiło zysku to Burmistrz nie może nie pobierać opłat. Uchwała nie ma w treści "do realizacji tylko w przypadku dochodu". Albo więc zmienić uchwałę, albo zacząć ją stosować. Innego wyjścia nie ma. Ciekaw jestem opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej
Do kibic
06.12.2022 10:47:02
Kluby pilkarskie w ręce prywatne. Nie wszyscy chcą sponsorować to żałosne kopanie. A chcąc by dziecko uczęszczało na treningi i tak trzeba płacić.
Sylwek
06.12.2022 10:05:34
Czy jest podpisana umowa na węgiel, jeśli tak to z kim i kiedy można spodziewać się pierwszych dostaw?.
do..pana/pani: pytanie o Rynek
06.12.2022 09:54:27
Drogi zatroskany o tzw. dyscyplinę burmistrza: Otóż jeśli rachunek ekonomiczny wskaże , że dochody za opłaty parkingowe nie pokrywają wydatków (utrzymania czystości, oświetlenia , wynagrodzeń min. 2 pracowników parkingowych lub kosztów zakupu i obsługi parkomatów), a gmina musi dokładać do nierentownego interesu . To nie ma mowy o zasadności odpowiedzialności z tytuły dyscypliny finansów publicznych w tym uszczuplaniu dochodów gminy. Zauważam , że to Rada Gminy jest decyzyjna co do ustalania wysokości stawek opłat. Jeśli ustaliła zbyt niskie - nierentowne , to uważam za zasadne stanowisko burmistrza i zaniechanie tego obciążającego budżet i kieszenie mieszkańców INTRATNEGO INTERESU!!!
szadek do kibica
06.12.2022 09:45:57
kibic wez ty sie lepiej za robote
szadek
06.12.2022 09:44:38
prezesowi GS szacun daje dobrze płatną pracę
kierowca
06.12.2022 09:08:11
kiedy zostanie naprawiona droga wjazdowa do centrum od strony Sieradza już takie łaty że prawie jak progi zwalniające
Kibic
05.12.2022 23:09:58
Nie wstyd Panu za tułaczkę Victorii Szadek?
Maniu
05.12.2022 19:36:32
Kiedy będzie droga rowerowa z Szadku w stronę Marcelina
Sąsiad
05.12.2022 15:26:38
Kto będzie zajmował się wywozem odpadów na terenie gminy i ile bedzie to kosztowało? Od osoby i rocznie?
Tomek
05.12.2022 15:25:05
Czy jest możliwe uruchomienie autobusu miejskiego mpk zd wola-szadek podobnie jak zapolice-zd wola?bardzo dużo mlodziezy dojezdza do szkol srednich ludzie do pracy...
pytanie o Rynek
05.12.2022 12:39:32
Uchwałą Rady Gminy i Miasta Szadek powołano do życia w Rynku w Szadku parking płatny. Skoro tak, to Burmistrz jako organ wykonawczy gminy ma zapewnić obsługę tego parkingu i zająć się pobieraniem opłat. Jeżeli tego nie robi to uszczupla budżet gminy, a to już dyscyplina finansów publicznych. Proszę o komentarz.
Do Adam
05.12.2022 12:26:49
Drogi Adamie o to, to chyba trzeba zapytac Prezesa-prezesów Pana K :) Nie wiem jak ten plac kiedyś tam znalazł się w rękach owego Pana . Natomiast obawiam się , że to nie za rządów obecnego Włodarza się stało. To było duuużo wcześniej ( dla mnie osobiście to też wileka zagadka) . Gmina dzierżawiła to lata cała od "szanownego prezesa" no i jak jaskołki po Szadku śpiewają - za mało w GS szadkowiacy kupują to zrobię płatny parking i niech płacą...
Adam
05.12.2022 11:45:32
Kiedy i w jaki sposób plac przy rynku stał się własnością gs - u?Pozdrawiam
do do mieszkanca
05.12.2022 11:23:34
chyba tam tedy nie jechałeś bo remont nie jest skończony brak oznakowana poziomego i połączenia nowego asfaltu ze starym o pomstę do nieba prosi nie sadzę że ktoś już odebrał ten odcinek a jeśli nie wykonuje się prac to należy znaki zasłonić wprowadzające kierowców w błąd
do mieszkańca
05.12.2022 10:02:01
Droga jest drogą wojewódzką , remont jest podzielony na etapy. Co oznacza , że za I etap wykonanej pracy, zgodnie z umową wykonawca otrzymuje wynagrodzenie. Etap/odcinek przewidziany na rok 2022 już został zakończony i pewnie rozliczony. Ekipa pracowników pojawi się wiosną 2023r. Pozdrawiam- zorientowany.
mieszkaniec 2
05.12.2022 10:01:14
Kiedy będą dobrze oznakowane skrzyżowania dróg w Kotlinach i Boczkach, tam są ciągle wypadki drogowe. Czy mogło by być takie oznakowanie jak na skrzyżowaniu dróg w Tymienicach/ Izabelowie.
MIESZKANIEC
05.12.2022 08:29:42
kiedy zakończy się remont drogi na Rososzycę bo ekip remontowych nie widać od dawna tylko znaki ograniczające zostały

Więcej informacji

Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Dzisiaj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
Zduńska Wola

Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji

Dzisiaj, 16:00:22

Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

5
region

Opieka koordynowana w Łódzkiem

Dzisiaj, 13:31:52

Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.

1
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
20:32
Jak być już z kimś to być
Zofia Framerowie i Zbigniew
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1

Co, gdzie, kiedy

24.06.2026
Spotkanie z Lekarzem Marcinem Sowińskim
Kawiarnia Nasze Niebo w Mieście, Zduńska Wola ul. Łaska 88
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...