20.05.2023 23:36:06

Z Pilicą za punkt

Na wyjeździe Warta Sieradz zremisowała z Pilicą Białobrzegi 1:1. W drugiej połowie piłkarz rywali otrzymał czerwoną kartkę, co wykorzystali sieradzanie, którzy doprowadzili do remisu. Biało-Zieloni wrócili do strefy spadkowej, ponieważ zwycięstwo odniosła Concordia Elbląg.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Pilica była ostatnio w dobrej formie. W poprzednich dwóch meczach wygrała z wyżej notowanymi rywalami – najpierw z Mławianką Mława, potem z rezerwami Legii Warszawa. Gospodarze objęli prowadzenie w 34 minucie. Kamila Miazka pokonał Maciej Kencel. Pod koniec pierwszej połowy znakomitą okazję miał Mateusz Lis. Z jego strzałem poradził sobie jednak golkiper Pilicy Wiktor Koptas.

Tuż po przerwie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Konrad Rudnicki. Wykorzystała to Warta, która w 74 minucie zdobyła bramkę wyrównującą. Z rzutu wolnego gola strzelił Seweryn Michalski.

Na niekorzyść Warty zagrała Concordia, która wygrała z Mławianką Mława 2:1 i awansowała w tabeli na 14. miejsce, spychając sieradzan do strefy spadkowej.

Pilica Białobrzegi – Warta Sieradz 1:1 (1:0)
1:0 – Maciej Kencel (34’)
1:1 – Seweryn Michalski (74’)

Skład Warty: Miazek – Adamiak (13’ Mielczarek), Michalski, Kraśniewski, Borcuch - Lewandowski, Lis, Koreeda, Piela (66’ Płaneta), Pawłowski – Kręcichwost (83’ Sionkowski)