20.05.2023 23:54:49

Sensacyjny remis Pogoni

W meczu 32. kolejki IV ligi Pogoń Zduńska Wola zremisowała z wiceliderem i pretendentem do awansu GKS-em Bełchatów 2:2. Rywal zdobył wyrównującą bramkę dopiero w doliczonym czasie gry. W tej rundzie bełchatowianie drugi raz stracili punkty. Na początku kwietnia zremisowali też z liderem Widzewem II Łódź.

(fot. Krzysztof Engiel)

Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadziła Pogoń Zduńska Wola. W 10 minucie gola zdobył Łukasz Rakowski. Rywale wyrównali za sprawą Przemysława Zdybowicza. Już cztery minuty później zduńskowolanie ponownie objęli prowadzenie, a gola zdobył Jardel Muniz Cruz. Przez długi czas wydawało się, że Pogoń wywiezie z Bełchatowa komplet punktów. Dopiero w doliczonym czasie gry bramkę na wagę remisu zdobył Artur Golański.

Ten mecz może okazać się kluczowy w walce o awans do III ligi. Do tej pory rezerwy Widzewa i GKS miały tyle samo punktów. Po zwycięstwie nad Zrywem Wygoda łodzianie mają dwa punkty przewagi nad najgroźniejszym konkurentem. Jeśli chodzi o Pogoń, to ta spadła w tabeli z 16. na 17. miejsce i musi bronić się przed spadkiem.

GKS Bełchatów – Pogoń Zduńska Wola 2:2 (1:2)
0:1 – Łukasz Rakowski (10’)
1:1 – Przemysław Zdybowicz (29’)
1:2 – Jardel Muniz Cruz (33’)
2:2 – Artur Golański (90+4’)

Skład Pogoni: Wolański – Budka, Porada, Sławiński, Papież – Jardel, Wroński (ż), Kowasz (ż) (83’ Chmielewski), Rakowski - Pawlak, Kurzynoga (ż) (77’ Mirowski)