24.05.2023 19:07:26

Ważne zwycięstwo Warty

W meczu 30. kolejki III ligi Warta Sieradz wygrała przed własną publicznością z Olimpią Zambrów 1:0. Dzięki temu zwycięstwu sieradzanie opuścili strefę spadkową.

(fot. nasze.fm)

Warta mogła objąć prowadzenie już w 9 minucie. Znakomite podanie otrzymał Piotr Mielczarek, który z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką. Kwadrans później niewiele brakowało, a efektownego samobója z główki zdobyłby Seweryn Michalski. Błąd obrońcy wyratował na szczęście Kamil Miazek.

Na początku drugiej połowy Shingo Koreeda znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niestety piłkarz Warty przegrał to starcie, a z udanej interwencji mógł się cieszyć golkiper gości. Kilka minut później gospodarze objęli prowadzenie. Mielczarek został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Michalski.

Warta Sieradz – Olimpia Zambrów 1:0 (0:0)
1:0 – Seweryn Michalski (54’)

Skład Warty: Miazek – Borcuch, Michalski, Kraśniewski, Filipiak (76’ Sionkowski) – Lis, Mielczarek (70’ Lewandowski), Koreeda, Piela, Pawłowski – Kręcichwost (90+1’ Płaneta)

18. Ursus Warszawa: 23

W 31. kolejce Warta zagra na wyjeździe z Concordią Elbląg. Ten mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00. Do końca sezonu pozostały cztery spotkania.