27.05.2023 22:19:18

Gra Warta remisu

W 31. kolejce III ligi Warta Sieradz zremisowała na wyjeździe z Concordią Elbląg 1:1. Sieradzanie zajmują 15. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Po pierwszej połowie sieradzanie prowadzili 1:0. Gola zdobył Piotr Mielczarek, który znakomicie przymierzył zza pola karnego. Gospodarze wyrównali w 68 minucie po trafieniu Mateusza Szmydta. Od 74 minuty Warta grała w przewadze. Drugą żółtą kartkę za faul na Bartłomieju Kręcichwoście otrzymał Mateusz Jońca. Pod koniec spotkania Jakub Pawłowski umieścił piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Ważny dla Warty będzie jutrzejszy mecz Sokoła z Pelikanem. Jeśli zespół z Ostródy wygra, to wyprzedzi w tabeli sieradzan i zepchnie ich do strefy spadkowej. Kolejny mecz Warta rozegra 2 czerwca. O 18:00 zmierzy się z liderem ŁKS-em II Łódź. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Concordia Elbląg – Warta Sieradz 1:1 (0:1)
0:1 – Piotr Mielczarek (37’)
1:1 – Mateusz Szmydt (68’)

Skład Warty: Miazek – Borcuch (70’ Żurek), Michalski, Filipiak, Kraśniewski (ż) - Lis, Mielczarek (ż) (60’ Lewandowski), Koreeda, Piela (ż) (83’ Płaneta), Pawłowski – Kręcichwost