28.05.2023 22:11:54

Czwartoligowa wymiana ciosów

W 33. kolejce IV ligi Pogoń Zduńska Wola zremisowała u siebie z Jutrzenką Drzewce 3:3. Na pięć kolejek przed końcem sezonu zduńskowolanie zajmują 16. miejsce w ligowej tabeli.

(fot. Krzysztof Engiel)

Jako pierwsza na prowadzenie wyszła Pogoń. W 15 minucie gola zdobył Łukasz Rakowski. Później Jutrzenka wyrównała, ale jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzom dał Adrian Budka. W drugiej połowie, to goście byli bardziej skutecznie. Zespół z Drzewca najpierw wyrównał, a potem objął prowadzenie 3:2. W 87 minucie zawodnik Jutrzenki niefortunnie interweniował i wpakował piłkę do własnej siatki. Dzięki temu Pogoń zremisowała i zdobyła punkt do swojego ligowego dorobku. W następnym meczu zduńskowolanie zagrają na wyjeździe z Włókniarzem Zelów, który w tabeli jest tuż za Pogonią.

Skład Pogoni: Wolański – Budka, Porada, Sławiński, Kowasz – Papież, Domagalski, Broź, Rakowski - Jardel, Kurzynoga