03.06.2023 19:46:10

Pogoń pozostaje w strefie spadkowej

W meczu 34. kolejki IV ligi Pogoń Zduńska Wola zremisowała na wyjeździe z Włókniarzem Zelów 1:1. Zduńskowolanie są na 16. miejscu w lidze. Do końca sezonu zostały cztery kolejki.

(fot. Krzysztof Engiel)

Pogoń objęła prowadzenie w 8 minucie. Gola zdobył Jardel Muniz Cruz. Włókniarz wyrównał po bramce Szymona Czyżewskiego, który precyzyjnie przymierzył z dystansu. Pod koniec pierwszej połowy Filip Woźniak sfaulował rywala wychodzącego na korzystną pozycję. Sędzia przyznał jedenastkę, a do tego zawodnika Pogoni ukarał czerwoną kartką. Gospodarze nie wykorzystali tej sytuacji, a rzut karny zmarnował Igor Świątkiewicz. W drugiej połowie liczba graczy po obu stronach się wyrównała. W ciągu kilku minut dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Michał Robakiewicz. Włókniarz grał w dziesiątkę przez ostatnie pół godziny meczu.

W ligowej tabeli Pogoń zajmuje 16. miejsce i by mieć szansę na utrzymanie musi awansować o przynajmniej jedną lokatę. 15. pozycja również może nie dać gwarancji gry w IV lidze w przyszłym sezonie. Wszystko będzie zależne od tego czy Warta Sieradz utrzyma się w III lidze. W następnym meczu Pogoń zagra na wyjeździe z Ceramiką Opoczno.

Włókniarz Zelów – Pogoń Zduńska Wola 1:1 (1:1)
0:1 – Jardel Muniz Cruz (8’)
1:1 – Szymon Czyżewski (32’)