23.09.2023 19:11:49

Wyjazdowa porażka Warty

W meczu 9. kolejki III ligi Warta Sieradz przegrała na wyjeździe z Legionovią Legionowo 0:1. Od 55 minuty sieradzanie grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bartłomieja Maćczaka, a wcześniej rzut karny obronił Kamil Miazek.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

To co najciekawsze działo się w drugiej połowie. W 53 minucie Maćczak sfaulował rywala w polu karnym. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę i podyktował jedenastkę. Znakomicie spisał się Miazek, który obronił rzut karny. Dwie minuty po otrzymaniu pierwszej żółtej kartki Maćczak znów został ukarany i musiał opuścić boisko. Legionovia wykorzystała grę w przewadzę w 83 minucie. Gola z dystansu zdobył Bartosz Mroczek.

W tabeli sieradzanie są na 15. miejscu, tuż nad strefą spadkową.

Legionovia Legionowo – Warta Sieradz 1:0 (0:0)
1:0 – Bartosz Mroczek (83’)

Skład Warty: Miazek – Koncewicz-Żyłka, Michalski, Lis, Filipiak (82’ Adamiak) – Mielczarek, Pietrzak, Koreeda (87’ Piela), Maćczak (ż: x2 – czerw.) - Kita

18. Pilica Białobrzegi: 6

W następnym meczu Warta zagra u siebie z rezerwami Jagiellonii Białystok. To spotkanie odbędzie się w sobotę o 15:00.