07.10.2023 20:34:57

Zaczęło się pięknie, skończyło porażką

Siatkarze Tubądzina Volley MOSiR Sieradz rozegrali pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Mimo, że prowadzili z Energetykiem Poznań w setach już 2:0, to przegrali spotkanie po tie-breaku.

Gospodarze rozpoczęli z impetem i od razu przejęli kontrolę nad przebiegiem spotkania. Tubądzin Volley szybko objął wysokie prowadzenie, a trener gości dwukrotnie był zmuszony, by wziąć czas dla swojej drużyny. W pewnym momencie zespół z Sieradza miał nawet 10 punktów przewagi (19:9). Później Energetyk zaczął systematycznie odrabiać straty i tym razem to trener Patryk Spychała dwukrotnie wziął przerwę dla swojego zespołu. Szczególnie groźny na zagrywce był Alan Okoń, który ustrzelił trzy asy serwisowe z rzędu. Ostatecznie sieradzanie wygrali 25:19.

Drugi set miał podobny przebieg, jak pierwszy. Tubądzin Volley prowadził już 8:1. Solidnie na zagrywce prezentował się Michał Makowski, a rywale też popełniali sporo błędów i brakowało im skuteczności. Partia zakończyła się wynikiem 25:15.

Goście rozpoczęli trzecią partię od prowadzenia, którego nie wypuścili aż do stanu 10:10. Wówczas siatkarze z Sieradza zdobyli trzy punkty z rzędu. Później jeszcze lepszą serię zanotowali rywale, którzy byli lepsi w czterech kolejnych akcjach i ponownie wyszli na prowadzenie – 14:13. W końcówce również lepsi byli zawodnicy z Poznania, którzy zwyciężyli partię 25:22.

Czwarty set od początku do końca był bardzo wyrównany. Sieradzanie mieli nawet piłkę meczową przy stanie 24:23. Energetyk wyrównał, a potem doszło do najbardziej emocjonującej i zaciętej wymiany w tym spotkaniu. Jedna i druga drużyna oddały po kilka ataków, które jednak wybraniali przeciwnicy. Ostatecznie zwycięsko w tej akcji, a także w całym secie wyszli siatkarze z Poznania, którzy wygrali 27:25.

O losach zwycięstwa zadecydował tie-break. W nim proste błędy popełniali gospodarze, którzy mieli duży problem z przyjęciem zagrywki. Zespół z Poznania wygrał 15:11.

Skład Tubądzina Volley: Smyrski, Spychała, Kozielski, Szymczak, Wroniecki, Małecki, Łazarowicz, Waśkowski, Piechociński, Pędzik, Leśnik, Jędrasik, Makowski, Kosz