08.10.2023 18:55:56

Warta blisko niespodzianki i coraz niżej w tabeli

W 11. kolejce III ligi Warta Sieradz przegrała na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 2:3. Biało-Zieloni prowadzili 2:1, ale rywale zdobyli decydujące bramki w ostatnich minutach spotkania. Warta spadła w tabeli na przedostatnie miejsce.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

GKS był faworytem tego spotkania. Zespół z Bełchatowa zajmuje trzecie miejsce i ma tyle samo punktów, co wicelider Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Warta przystępowała do tego spotkania po trzech ligowych porażkach z rzędu.

Na początku meczu powiało jednak optymizmem. Już w 9 minucie goście wyszli na prowadzenie. Piotr Mielczarek został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał jedenastkę. Z wapna nie pomylił się Seweryn Michalski. Rywale odpowiedzieli dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Gola dla GKS-u zdobył Bartłomiej Bartosiak.

Po zmianie stron Warta znów zaskoczyła przeciwnika na samym początku. W 47 minucie gola strzelił Paweł Koncewicz-Żyłka. GKS przebudził się w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Najpierw wyrównał Łukasz Wroński, a potem gola na 3:2 zdobył Mateusz Szymorek.

GKS Bełchatów – Warta Sieradz 3:2 (1:1)
0:1 – Seweryn Michalski (9’)
1:1 – Bartłomiej Bartosiak (45+2’)
1:2 – Paweł Koncewicz-Żyłka (47’)
2:2 – Łukasz Wroński (84’)
3:2 – Mateusz Szymorek (88’)

Skład Warty: Miazek – Adamiak (ż) (63’ Koreeda), Koncewicz-Żyłka, Michalski, Filipiak (90+1’ Czyżewski) – Lis, Mielczarek (ż) (90+1’ Borcuch), Pietrzak (ż), Piela (67’ Maćcczak) – Kita, Kręcichwost

18. Pilica Białobrzegi: 6

W następnym meczu ligowym Warta zagra u siebie z Olimpią Zambrów. To spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 15:00. Wcześniej, bo w środę sieradzanie zagrają na wyjeździe w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski z Wartą Osjaków. Początek meczu o godzinie 15:00.